Забезпечення внутрішніх переселенців житлом, а школярів комп’ютерами: у Тростянці внесли зміни до бюджету

Важливі рішення з актуальних в умовах воєнного стану питань ухвалили члени виконавчого комітету Тростянецької міської ради на своєму засіданні, яке відбулося 30 вересня.

Внесли зміни до Програми соціально-економічного розвитку громади, до Програми «Освіта» та до бюджету громади, перерозподіливши вільні залишки державної субвенції на розвиток спортивної інфраструктури в сумі 141,5 мільйона гривень на облаштування житла для внутрішніх переселенців, на будівництво мобільного містечка для ВПО, на придбання комп’ютерів відділу освіти, які будуть надаватися дітям із соціально вразливих сімей для організації онлайн-навчання вдома.

Слід зазначити, що наразі в Тростянецькій громаді проживає 1340 внутрішньо переміщених осіб. Лише протягом вересня до нашої громади переселилося 243 людини. Більшість з них потребує житла.

«Залишки субвенції з державного бюджету – це кошти, які виділялися нашій громаді на будівництво басейну. Оскільки в умовах воєнного стану будівництво басейну не на часі, то перерозподіляємо фінанси на важливі потреби, – наголосив міський голова Юрій Бова. – Вивчаємо можливість будівництва модульного містечка для переселенців у Тростянці, на території колишньої спортивної бази «Нескучне», будемо ремонтувати комунальне майно в Тростянці та селах громади, яке за підсумками проведених обстежень, підходить для облаштування житла для переселенців».

Для забезпечення житлом громадян, котрі прибули на проживання до нашої громади, планується відремонтувати п’ятий поверх соціального гуртожитку по вул. Заводській, 1, де можна облаштувати 16 кімнат; приміщення по вул. Кеніга, 7 – для 4-х сімей. Центр для проживання ВПО планується створити у селі Солдатське, у Дерновій потребує ремонту колишній лікувальний заклад для розміщення сімей переселенців, а в Мартинівці – колишній дитячий садок.

Завданням міської влади в умовах воєнного стану є забезпечення якісного дистанційного навчання школярів. Але зараз багато сімей перебуває в скрутному становищі й не має можливості придбати своїй дитині ноутбук. Саме тому, за пропозицією міського голови, члени виконавчого комітету вирішили спрямувати частину вільних залишків державної субвенції для придбання комп’ютерів для школярів. Вони будуть передані на баланс відділу освіти, й надаватимуться учням для дистанційного навчання у період воєнного стану.

trostyanets.info