Завдяки мікрогрантам для власного бізнесу на Сумщині будуть створені 280 робочих місць

Пів року тому стартувала державна програма «єРобота», яка мала на меті допомогти нашим співвітчизникам у воєнний час створити власну справу або розширити вже існуючий бізнес, аби надати імпульс економіці.

Мікрогранти на створення чи розвиток власного бізнесу є найбільш популярною програмою проєкту «єРобота». У середині цього місяця завершився прийом заяв від учасників державної програми мікрогрантів.

Проєкт розпочато 1 липня цього року. Протягом дії проєкту фахівці обласного центру зайнятості в онлайн-режимі в чітко визначені години проводили вебінари з питань отримання мікрогрантів, у бажаючих їх отримати була реальна можливість поспілкуватися із спеціалістами, отримати консультації щодо складання бізнесових планів тощо.

Підбиваючи підсумки реалізації програми в області, цифри говорять про те, що найпоширеніші напрями майбутньої та вже існуючої діяльності серед мешканців Сумщини є роздрібна та оптова торгівля, переробна промисловість, сільське та лісове господарство, будівництво, ремонт автотранспортних засобів, охорона здоров’я, організація громадського харчування.

У розрізі організаційно-правових форм фізичні особи складають 28%, підприємці – 72%. За статтю жінок 43%, чоловіків – 57%, а вищу та середню спеціальну освіту мають понад третина отримувачів гранту, середній розмір якого становить майже 230 тис. грн. 125 осіб вже в процесі отримання гранту. Це залучить в область понад 28 млн грн та створить 280 робочих місць.

У розрізі базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості:

Сумський міський центр зайнятості – 87 осіб (193 робочих місць);

Конотопський міськрайонний центр зайнятості –  17 осіб (36 робочих місць);

Роменська міськрайонна філія – 7 осіб (12 робочих місця);

Кролевецька районна філія – 4 особи (20 робочих місця);

Охтирська міськрайонна філія – 2 особи (4 робочих місця);

Недригайлівська районна філія – 3 особи (5 робочих місць);

Сумська районна філія – 3 особи (6 робочих місць);

Глухівська міськрайонна філія – 2 особи (4 робочих місця).

На думку фахівців обласного центру зайнятості, є всі підстави твердити, що подібна урядова програма діятиме і в наступному році.