Законопроєкт про вилучення “військового” ПДФО з місцевих бюджетів: як голосували нардепи від Сумщини?

Сьогодні, 20 вересня, депутати Верховної Ради підтримали за основу законопроєкт № 10037, який пропонує забрати “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів та перенаправити у державний.

Нагадаємо, цей неоднозначний законопроєкт викликав хвилю обговорень у суспільстві. І днями голова Хотінської громади Микола Торяник навіть звертався до нардепів від Сумщини із закликом не підтримувати його, адже, за словами очільника громади, вилучення з бюджету громади ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу, буде просто знищенням життєздатності прикордонних громад, на чиїх плечах фактично лежить захист кордону України.

Тож чи дослухалися депутати від Сумщини — північного форпосту України, який сьогодні щоденно потерпає від ворожих ударів і тримає щит захисту нашої країни з цього напрямку, – до думки своїх виборців? Що виявилося сильніше – партійна дисципліна чи турбота про людей на прикордонні?

Відповідно до даних поіменного голосування народних депутатів, наразі бачимо, що усі народні обранці, за виключенням одного, законопроєкт підтримали.

Свої голоси “ЗА” законопроєкт, покликаний забрати у громад “військовий” ПДФО, віддали представники партії «Слуга народу»:

Михайло Ананченко

Тетяна Скрипка

Ігор Васильєв

Максим Гузенко

Микола Задорожній

Олександр Качура.

Утримався тільки представник депутатської групи «За майбутнє» Ігор Молоток.

Свою позицію парламентар пояснив так:

Утримався від голосування. Адже перш ніж приймати таке рішення, необхідно детально прописати компенсаторні механізми, які дозволять громадам забезпечувати основні статті видатків.

Особливо це стосується прикордоння, яке зазнало значних бюджетних втрат: виїхало населення, припинили діяльність підприємства, не сплачується податок на землю.

Глобальні і локальні задачі з посилення обороноздатності, підтримки військових, на мою думку, мають вирішуватись комплексно. І громади у цьому відіграють ключову роль”.