«Залишити громади без військового ПДФО буде проблемою не для громад, а для оборони» – Володимир Штанько

Кошти ПДФО військових становлять значну частку бюджетів багатьох громад на прикордонних територіях, зауважив голова Липоводолинської ТГ Володимир Штанько. Він наголосив, що у таких громадах складна фінансова ситуація. І якщо забрати ще ПДФО – буде тільки гірше.

«Ми спілкуємося з військовими, слухаємо їх проблеми та потреби, але не маємо такого сейфу, щоб дістати ці гроші та надати допомогу. Залишити громади без військового ПДФО – це буде проблемою не для громад, а для оборони».

Він також висловив занепокоєння щодо фінансової спроможності багатьох малих громад, які утворилися перед війною. Зокрема, наголосив, що у них недостатньо коштів для вирішення проблем у сфері освіти, медицини та соціального забезпечення.

«Військовослужбовці пішли на фронт, вони раніше працювали в громадах і підтримували бюджети податками. Тепер ці кошти з ПДФО відсутні у бюджетах. Але залишились їхні сім’ї, які потребують соціальної підтримки. Вони звертаються та пишуть заяви: «у нас дитина воює, а чому я не можу доїхати чи дійти до свого дому, де немає дороги». Ми маємо реагувати на це. Я вважаю, що треба законом передбачити розподіл 50% на 50% або 70% на 30% від військового ПДФО».

Під час виступу голова Липоводолинської громади висловив готовність до співпраці з народними депутатами для пошуку оптимальних рішень.

«Ми маємо розуміти, що, коли мова йде про фінансування, ми повинні чітко знати, які кошти надходять, від кого та на що вони витрачаються. Спроможність громад різна, і ми повинні бути справедливими в цьому питанні», – підкреслив Володимир Штанько.


Більше про це дивіться вже незабаром на телеканалі СТС у програмі «Експертна думка» з Тетяною Мироненко.