Захисники з Буковини – батько й син, – разом служать на Сумщині

З початку повномасштабної війни батько і син – Василь та Андрій Іліки, разом пішли захищати країну. Воювали на Харківщині, а нині проходять службу у Сумській області. Чоловіки підтримують один одного та вірять у якнайшвидшу перемогу України. Із захисниками поспілкувались наші журналісти.

Військовослужбовці Василь та Андрій Іліки разом із побратимами готують позиції до зими: укріплюються та облаштовують все необхідне для несення служби.

До початку війни Василь працював електриком, а його син Андрій – регентом у церковному хорі. Самі чоловіки із Чернівецької області. Після повномасштабного вторгнення ще у перші дні вирішили: підуть захищати Україну. Спочатку були на Харківщині.

“Було гаряче, так можна сказати. Наш побратим був поранений, командир відділення, а так, дякувати Богу, все нормально”, – розповідає Василь.

Згодом чоловіків перевели у Сумську область, де вони служать і до сьогодні. І весь час батько з сином разом.

“Син – гранатометник, бо він старший солдат, а я в нього помічник. Заряджаю, ношу боєприпаси і заряджаю, він стріляє”, – говорить Василь.

На питання, чому пішов воювати, Андрій відповідає так:

“Хотів підтримати наших хлопців. Батько пішов, і я за ним. Так і підтримуємо: я – батька, а батько  – мене…”

На той час обоє чоловіків уже мали військовий досвід. Василь у 2015-му служив у зоні АТО, Андрій – проходив строкову службу у 27-й Сумській артбригаді.

“Дуже приємно повертатися у ті місця, де я раніше був, і я потрапив саме на той полігон”, – розповідає Андрій.

Бійці кажуть, хоч роботи тут, на позиціях, зазвичай вистачає, завжди знаходять час поговорити із рідними.

“Вдома дві доньки і жінка, і тепер, за цей період, за 8 місяців, ще 3 онучки народилося”, – ділиться особистим Василь.

Донечці Андрія лише три місяці. Заради неї, говорить чоловік, і хоче зробити якомога більше для якнайшвидшої перемоги.

“Коли це буде, лиш один Бог знає… Але хочеться якнайскоріше, аж завтра навіть. Якби завтра, я би був дуже радий”, – каже військовослужбовець.