Захисник зі 117-ї бригади упевнений в нашій Перемозі і в тому, що орки більше не наважаться штурмувати Суми

Петро Бірюк, 47 років, позивний «Патріот». До війни чоловік працював у банківській сфері, в тому числі на керівних посадах (банківський стаж більше 20 років). Але, незважаючи ні на що, у 2015 році поїхав воювати в зону проведення АТО. А вже на початку 2022 року підписав контракт і вступив до лав 117-ї бригади на посаду начальника фінансів одного з підрозділів бригади.

24 лютого застав у лавах 117-ї бригади

24 лютого почалось із дзвінка комбата на самому світанку та викликом по тривозі до підрозділу. До самого вечора підрозділ в повному його складі займався доукомплектуванням відповідно до воєнного штату та поставленням у стрій добровольців з видачею зброї та амуніції.

У перші дні оточення був керівником мобільної бригади (дві авто 8 чоловік) та виконував патрулювання міста. Були поодинокі вилазки за місто для співпраці з місцевим населенням та підтвердження даних. Брали участь в затриманні полонених, одного з яких поміняли потім на п’ятьох наших бійців ТрО. Після того, як ситуація в Сумах дещо стабілізувалася, повернувся до виконання своїх посадових обов’язків начальника фінансової служби підрозділу.

Сім’я

«Думки виїхати за кордон не було зовсім. Єдиний страх був за сім’ю, тому молодший син, якому 8 років, разом зі старшим (20 років) та жінкою були відправлені за місто в село до знайомих», – говорить Петро.

Після зняття оточення сім’я повернулася до міста. Старший син продовжив навчання у СНАУ, а молодший в школі. Дружина вихователька в дитсадку, тому поки що з меншим дома вчать уроки.

«Під час окупації вчергове переконався у міцності духу нашого народу, побачив взаємодопомогу та співчуття. Дуже було приємно, коли навіть пенсіонери з навколишніх будинків приносили суп та пиріжки на блокпости, щоб хоч чимось допомогти захисникам міста», – розповідає чоловік.

Думки про майбутнє і Перемогу

Петро запевняє, що російські окупанти не наважаться штурмувати Суми. Адже вони боялися заходити в місто при облозі, оскільки тільки в перші два дні з них хтось міг вийти, а далі вже ні… Навіть якщо заходили. Тому бажання це в орків відпало буквально в перший тиждень війни…

У нашій перемозі Петро не сумнівається з 2014 року.
Раніше планував відпустку з сім’єю за кордоном, але тепер плани різко змінилися, і після перемоги обов’язково поїде на наше море в наш, український, Крим.