Захисник України з Сумщини отримав шанс на нове життя завдяки протезуванню у США

Одразу четверо українських захисників, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій в Україні, отримають можливість повернутися до активного і повноцінного життя завдяки передовим протезам.

Серед них і Євген Калюжний з Охтирки. Разом із Сергієм Воликом, Петром Куликом і Олексієм Дерновим вони наразі перебувають у США в рамках програми “Протезування” від благодійного фонду Future for Ukraine (FFU). Спеціалісти Медичного центру ортопедії та протезування MCOP у Вашингтоні розробили для наших захисників високотехнологічні протези. Програма фінансується компанією “Пфайзер” (Pfizer), яка виділила 1 мільйон доларів США.

Євген, Сергій, Петро і Олексій пройшли початкові етапи протезування у MCOP — одній із провідних клінік у галузі протезування в США. Команда фахівців MCOP має великий досвід роботи з пацієнтами, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій (зокрема у війнах в Афганістані й Іраку), і використовує найсучасніші технології для створення протезів, що максимально відповідають потребам кожного пацієнта.

Наприкінці 2023 року під час свого візиту до США Президент України Володимир Зеленський відзначив 20 громадян цієї країни, які відіграли ключову роль у допомозі Україні в складні часи. Одним із нагороджених був Майк Коркоран — провідний протезист і співзасновник клініки МСОР у Вашингтоні.

“Ми надзвичайно пишаємося тим, що можемо допомогти українським захисникам, які так багато жертвують заради нашої країни! Наша мета — дати їм шанс на нове життя, сповнене активності та нових можливостей”, — зазначає Олена Ніколаєнко, президентка FFU в США, волонтерка-кураторка зі стратегії та розвитку FFU.

Програма протезування українських захисників передбачає:

– Оцінку та підбір протезів, що відповідають індивідуальним потребам пацієнтів;

– Виготовлення та встановлення протезів;

– Фізичну реабілітацію та навчання користуванню протезами;

– Допомогу з поверненням до повноцінного життя.

Перші заміри та примірки позаду! Євген Калюжний, Сергій Волик, Петро Кулик і Олексій Дернов вже отримали надсучасні протези кінцівок у Вашингтоні та досить успішно опановують їх. Попереду чоловіків очікує етап реабілітації та активного навчання.


На початок повномасштабного вторгнення Євген Калюжний проживав разом із дружиною та трьома дітьми у селищі міського типу Вороніж Шосткинського району. Працював у Шосткинському лісгоспі.

Євгена Калюжного мобілізували у травні 2023 року. Після базової підготовки направили до 67-ї окремої механізованої бригади, створеної на базі підрозділів ДУК ПС — Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор”. Це колишні “Вовки Да Вінчі”. Служив на Донбасі, а участь у бойових діях брав у Луганській області.

Поранення військовий отримав 20 липня 2023 року під час ворожого штурму позицій підрозділу Євгена — в окоп прилетіла граната з підствольного гранатомета та влучила військовому прямо в руку. Вибух припав прямо на бронежилет, і це врятувало захиснику життя.

Через сильний артобстріл евакуювати його до стабпункту вдалося лише на наступний день — понад 20 годин військовий пролежав на позиції.

“Пам’ятаю все до останнього, як виносили, як вивозили, як усе відбулося. До тями прийшов вже в госпіталі у Дніпрі. Прокинувся після операції — вже був без руки й ноги”, — пригадує Євген.

У результаті важкого поранення захисник втратив дві кінцівки — праві руку і ногу.

Данкор