Зберігав гранати і патрони: затримали голову особистої охорони нардепа Андрія Деркача

Керівника охорони політика, якого українські спецслужби вважають російським агентом, підозрюють у незаконному зберіганні боєприпасів. Журналісти з’ясували, що йдеться про колишнього співробітника СБУ.

Співробітники контррозвідки Служби безпеки (СБУ) та детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали голову особистої охорони одного із народних депутатів України.

Про це повідомив ФОКУС з посиланням на пресцентр СБУ.

Чоловіка підозрюють у незаконному зберіганні боєприпасів, під час обшуків у нього знайшли кілька ручних уламкових гранат і патрони до нарізної вогнепальної зброї.

Співрозмовники “Української правди” уточнили, що затримано голову охорони нардепа Андрія Деркача. У СБУ раніше говорили, що політика завербувала ФСБ.

“Фігурант був наближений до чинного депутата-втікача, якого СБУ вважає причетним до роботи на російські спецслужби. Цей депутат займався створенням ряду приватних охоронних підприємств у різних галузях, щоб використовувати ці структури для швидкого захоплення України”, — поінформували силовики.

Джерела “Бабеля” в СБУ сказали, що правоохоронці затримали колишнього співробітника СБУ Олександра Штокала. У нього вилучили матеріали, що доводять тривалу підривну діяльність Деркача в Україні, його зв’язки з представниками Росії та колаборантами.

Затриманому готуються повідомити про підозру в частині 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами).


  • Андрій Деркач — народний депутат України III—IX скликань. Внесений до персонального санкційного списку США з формулюванням «російський агент з більш ніж десятирічним стажем».
  • Наприкінці червня СБУ заявила, що викрила агентурну мережу головного управління генштабу рф, котра мала допомагати ворогу захопити Україну. До неї, зокрема, входив і Деркач, який, за даними слідства, курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України.

Окрім Деркача, за даними СБУ, до початку повномасштабної війни з росією в Україні працювало понад 7 тис. співробітників ФСБ.