Збройні Сили України готуються до контрнаступу з новим озброєнням

Днями відбулася презентація зброї контрнаступу для генерала-полковника, командувача Сухопутних військ Збройних сил України Олександра Сирського. Члени добровольчого формування №1 Тростянецької територіальної громади під командуванням Юрія Бови та бійці 116 бригади 148 батальйону територіальної оборони, під командуванням полковника Елмаддіна Мамедова взяли участь у заході, продемонструвавши під час навчально-випробувального показу розробки проєктів «ЩИТ» та «ВІЙ».

Відбулася демонстрація військової стрілецької робототехніки та комплексу відеоспостереження «ЩИТ/окопна вежа». Ці розробки дають можливість не лише спостерігати за діями та переміщенням ворога, а й передавати координати для точного ураження нашою артилерією окупантів, перетворюючи їх на «хароших рузьких». Проєкт «ЩИТ/окопна вежа» та комплекс відеоспостереження «ЩИТ» зараз активно використовується як на фронті, так і на прикордонних територіях, а розробники отримують позитивні відгуки від українських військових. До слова, обладнання, яке використовується для розробки цього проєкту, передали благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим» та ТОВ «АВ метал груп».

«Це необхідно для того, щоб убезпечити наших захисників від ворожих обстрілів. Адже таке обладнання допомагає зберегти найцінніше — життя бійців» — зауважує засновник проєкту «ЩИТ», Герой України полковник Денис Дикий.

Також генерала-полковника Сирського ознайомили із об’єктом «Мисливець», який використовуватимуть для міських боїв. Його розробником є команда депутата Верховної Ради України Ігоря Молотка за ідеєю полеглого Героя України, молодшого лейтенанта, командира 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.

Розробники із Львівщини теж презентували свої напрацювання в робототехніці та керовані кулемети, які стануть в нагоді нашим військовим для здійснення контрнаступу.

Тож такі водночас прості та мобільні розробки вкупі із закордонною військовою технікою дадуть можливість нашим військовим ефективно здійснювати наступальні дії, при цьому не випускаючи з поля зору окупантів. Тільки об’єднавши зусилля всіх українців зможемо здолати ворога. Разом до перемоги!

Автор: Олексій Матюшенко,
депутат Полтавської обласної ради 8 скликання,
громадський діяч, волонтер, засновник проєкту “ЩИТ”

poltava.to