З німецького турне повернулися школярі з сіл Білка та Станова Тростянецької громади

Днями повернулася з подорожі до Німеччини ще одна група школярів Тростянецької громади. Цього разу за кордоном відпочивали та навчалися діти з сільської місцевості: десятеро учнів Білківської школи та двоє зі Станівської школи.
Проживали вони у молодіжному таборі «Blockhaus Ahlhorn gGmbH», розташованому неподалік міста Ольденбург. Кожен день був наповнений цікавими екскурсіями, поїздками, зустрічами та різними активностями.
Проїзд, проживання, харчування, екскурсії — все це було для українських школярів безкоштовним. Всі витрати взяли на себе німецькі друзі та партнери Тростянецької громади.
Враження у дітей від двотижневого перебування у Німеччині неймовірні! Наших дітей приймали надзвичайно тепло й щиро, говорять вчителі, які супроводжували групу в поїздці. Неабияку чуйність та гостинність проявив до білківських та станівських дітей керівник «Blockhaus Ahlhorn gGmbH» Niels-Christian Heins.
Оскільки поїздка сільських школярів відбулась у межах німецько-польсько-українського проєкту «Сільське господарство в перехідний період – порівняння ферм на Ольденбурзькій землі, в Сумській області та Nowe Miasto Lubawskie (охорона природи та сільське господарство)», то цій темі приділялася особлива увага. Діти побували на фермах і наочно побачили, як влаштоване сільське господарство в Німеччині.
У співпраці з молодшим науковим співробітником Гетьманського Національного природного парку Юлією Литвиненко наші школярі презентували німецьким друзям два екологічних проєкти: «Гетьманський національний природний парк – осередок збереження природних комплексів Лівобережного Лісостепу України» та Білківський край – частина Гетьманського національного природного парку».
Захопливо школярі розповідали про поїздку до міста Ольденбург та відвідування величезного аквапарку «Олантіс», про подорож до міста Бремен та на острові Шпікерог. Згадували казкову Великодню атмосферу, яка панує у Німеччині.
«Поїздка запам’ятається на все життя!», – говорили діти.
Директорка Білківської школи Людмила Маленко висловила подяку міському голові Юрію Бові за надану чудову можливість для дітей, які пережили ворожу окупацію, побувати й відпочити за кордоном, в одній з найбільш розвинутих країн Європи, за можливість побачити світ, навчитися новому та розповісти про Україну.