З понеділка літнім сумчанам видаватимуть пакети з гуманітаркою

Наступного тижня людям віком від 70 до 75 років включно, місце проживання яких зареєстровано в межах Сумської міської територіальної громади, видаватимуть продуктові набори.

Очільник Сумської громади Олександр Лисенко зазначив, що видача різних видів гуманітарної допомоги для жителів громади та внутрішньо переміщених осіб почалася ще декілька місяців тому, коли місто було фактично в облозі. Тоді не було змоги налагодити цей процес централізовано, і працювати було набагато складніше. Наразі ж налагоджено канали постачання, а, отже, й саму роботу щодо допомоги харчами тим, хто цього потребує.

Посадовець сказав, що видача державної допомоги тимчасово призупинена та буде відновлена найближчим часом:

«Ми готуємося до прийому надходжень відповідних пакетів із продуктами, адже вони формуються не в нашій області та не в нашому місті. Після находження державної допомоги – почнемо видавати тим категоріям, які її ще не отримували. За планом – за два тижні. Але все залежить від поставок з інших областей».

Він повідомив, аби не зупиняти процес надання продуктів найбільш вразливим категоріям сумчан, ухвалили рішення, що на базі Першого Сумського гуманітарного штабу здійснюватиметься формування продуктових наборів за рахунок тієї допомоги, яка надходила до Сум раніше. Координатор штабу Олег Рєзнік, заступниця міського голови Віра Мотречко та директорка департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік опрацювали таку пропозицію, і у підсумку сформовано 10000 наборів.

І вже понеділка, 18 липня, цю гуманітарну допомогу матимуть змогу отримати мешканці Сумської міської територіальної громади віком від 70 до 75 років включно.

Олександр Лисенко підкреслив, що з отриманням цих наборів літні сумчани не втрачають право на продовольчі набори від держави за Постановою КМУ № 328.

У наборах, які видаватимуть літнім сумчанам із понеділка, є олія, молоко, крупи, макарони, консерви, борошно, чай, кава. Кожен важить майже 12 кг. Набори можуть відрізнятися за пакуванням, але вони не гірші за ті, що видавалися від держави.

Видача продуктових наборів особам віком від 70 до 75 років включно, які зареєстровані в Сумській МТГ, триватиме з 18 по 22 липня. Пункти видачі працюватимуть із з 9:00 по 15:00 (під час тривоги видача призупинятиметься).

Усього таких пунктів п’ять:

  • школа №5 (вул. Доватора, 32);
  • школа №9 (вул. Даргомижського, 3);
  • школа №17 (пр-т М. Лушпи, 18);
  • школа №22 (вул. Ковпака, 57);
  • школа №27 (вул. Охтирська, 33).

Для отримання допомоги необхідно мати з собою оригінали паспорта та ідентифікаційного кода. Власникам ID-карток – ще й довідку про реєстрацію місця проживання.

Якщо пенсіонер не в змозі отримати продуктовий набір самостійно, за нього це може зробити довірена особа за наявності власного паспорта та оригіналів документів того, кому призначена ця допомога. Але одна довірена особа може отримати набори не більше, ніж за двох людей.

Віра Мотречко закликала літніх сумчан не створювати ажіотажу та не приходити масово в перший день.
Консультації щодо отримання продуктових наборів можна отримати за телефоном: (05)4078127.