Кадетський ліцей повернуть у Суми. Але вже після війни

Під час пресконференції 24 серпня голова Сумської ОВА Дмитро Живицький прокоментував тему кадетського ліцею:

“Через журналістів батьки та колектив ліцею запитували: “чому не було збережено Сумську кадетку. І чому нічого не робимо зараз, коли вивозять і «дерибанять» майно ліцею.”

▪️Протягом трьох місяців ми постійно спілкувались з батьками, з колективом, керівництвом Держприкордонслужби щодо майбутнього закладу.

▪️Це вже не секрет, що ворог завдав значних руйнувань приміщенням ліцею. Ми розуміємо, що є загроза подальших атак, якщо до військового навчального закладу підуть діти.Тому позиція як керівництва Держприкордонслужби, так і Міністерства освіти і науки однозначна: на Сумщині сьогодні небезпечно мати такий навчальний заклад. Саме тому його перевели в іншу область.

Я розумію батьків, які хочуть, щоб діти навчалися вдома, адже більшість ліцеїстів − жителі Сумської області. Я розумію колектив. Але є позиція вищих органів влади.

Ми домовилися із керівництвом Держприкордонслужби, що після закінчення війни Кадетський корпус повертається в Суми і працюватиме в нас. Ще одна домовленість, якої ми досягли, це те, що заклад не юридично не будуть перереєстровувати з Сум до іншого міста.

Крім того, наступного тижня ми відправляємо представників Департаменту освіти Сумської ОВА, щоб вони безпосередньо перевірили умови, в яких перебуватимуть наші ліцеїсти, проговорили порядок навчання тощо. Для того, аби ми не втратили в освіті, аби зберегти дух і освітній рівень нашого ліцею.

А щодо другої частини запитання − про вивезення і навіть ймовірний «дерибан» закладу, я попрошу тих, хто має такі факти, звернутися з ними до поліції. А ми вже попрацюємо з Міністерством внутрішніх справ, щоб ці факти були ретельно перевірені”.