“Колабораціонізм і державна зрада – це злочини, що не мають строку давності” – Артем Бухтіаров

За період повномасштабного вторгнення зусиллями відділу протидії кіберзлочинам вже розпочато 12 кримінальних проваджень, у яких 6 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

Про це повідомив старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем Бухтіаров у програмі “Експертна думка” на телеканалі СТС.

“Нещодавно була резонансна справа, завдяки СБУ направлена до суду, коли жіночка йшла по вулиці й розказувала, що в нас тут просто громадянський конфлікт, можливо, вона не в повні мірі розуміла значення таких слів, але таких громадян у нас доволі багато. Те, що вони не знають, що за такі дії передбачена відповідальність, це їх не звільняє від кримінальної відповідальності”, – говорить Артем.

Саме з метою виявлення таких суб’єктів, а також боротьби цими інформаційними вкидами, розповсюдженням ворожих наративів кіберполіція створила низку сервісів, які активно використовуються для боротьби з цими проявами.
Зусиллями кіберполіції спільно з небайдужими громадянами створено телеграм-бот під назвою «Колаборанти Сумщини». За допомогою цього боту, який є повністю відкритим і безкоштовним, кожен громадянин може повідомити про випадки колабораціонізму. Крім того, у вказаному боті публікується інформація про вже відомі випадки колабораціонізму.

Департамент кіберполіції створив цілу екосистему під назвою «Stop russia | MRIYA». Це платформа, яка об’єднала ряд сервісів, орієнтованих саме на боротьбу з ворожою пропагандою.

Зокрема, бот «Народний месник», за допомогою якого можуть повідомити про підозрілі мітки, нерозірвані снаряди, випадки мародерства або про тих самих колаборантів. Ця інформація буде одразу опрацьована модераторами вказаної платформи, з відповідною процесуальною реакцією на всі ці події.

Крім цього на вказаній платформі працює телеграм-канал «Stop russia | MRIYA». Це основний інструмент, який наразі налічує близько 250 тисяч підписників. Це, так би мовити найбільша кіберармія в Україні.

“Наше суспільство як завжди, неймовірне, консолідоване, і допомагає нам боротися з цими проявами. Таким чином ми, по-перше, збираємо інформацію про ті ворожі ресурси, які наразі розповсюджують ці фейки, наративи або пропаганду в наших інформаційних джерелах. І по-друге, вживаємо заходів з метою блокування цих ресурсів зусиллями усіх підписників вказаної спільноти. Якщо ми не поборемо ворога на інформаційному фронті, то, на жаль, війна буде довше тривати. Чим більше ми проявимо наступальності саме на вказаному напрямі, тим менше у нас буде проявів колабораціонізму, державної зради. Це особливо тяжкі злочини, які не мають строку давності і передбачають відповідальність від 10 років. Саме завдяки цим інструментам ми допоможемо нашим ЗСУ побороти ворога”, – говорить Артем Бухтіаров.


Детальніше – вже сьогодні, 2 червня, у новому випуску програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.