«Коли окупанти були в місті, я одягав форму і виконував свій обов’язок» – Станіслав Брюхов

Незважаючи на ведення активних бойових дій та знаходження окупантів у місті, Станіслав одягав поліцейську форму та попри небезпеку виходив на вулиці, аби охтирчани знали, що українці – нація непереможних, незламних та нескорених.

Знищені домівки, загиблі люди, згарище внаслідок авіаударів, обстрілів артилерією, мінометами та реактивними системами залпового вогню: так виглядала Охтирка, невелике місто на Сумщині, яке одним із перших зустріло окупанта. Разом з добровольцями та військовими на захист рідної землі став капітан поліції Станіслав Брюхов.

З кожним днем ситуація у місті ставала все гіршою. Правоохоронець досі пам’ятає звуки літаків та бомбардувань, що несуть смерть. Голод та нестача ліків сіяли паніку серед населення. Проте поліцейський не падав духом сам та всіляко підтримував місцевих жителів.

Окрім щоденної роботи з реагування на повідомлення про загибель людей, факти мародерства, виявлення вибухонебезпечних предметів чи встановлення місць знаходження військовослужбовців рф, Станіслав Брюхов допомагав сім’ям з дітьми та людям похилого віку.

«Одного разу на вулиці до мене звернулась бабуся, вона шукала місце видачі гуманітарної допомоги. Старенька зізналась, що незважаючи на страх, вона вирушила на пошук їжі, адже усі запаси вже давно закінчились», – згадує поліцейський.

Тоді правоохоронець розповів жінці, куди необхідно звернутись, та при цьому записав її адресу. Надвечір, після чергування, Станіслав навідався до бабусі та приніс декілька пакунків з продуктами, аби старенька надалі не наражала себе на небезпеку.

«У її очах були вдячність та сльози, у моїх – біль та страх від розуміння того, що події довкола це реальність, а не фрагмент із фільму. Коли ти не знаєш, як це зупинити і захистити людей, свою родину, дітей. Але я розумів, що наразі населенню важливо бачити підтримку з боку поліції та не опускав рук», – ділиться правоохоронець.

Незважаючи на доволі часту зміну місць дислокації, постійну загрозу, ведення активних бойових дій та знаходження окупантів у місті, Станіслав одягав поліцейську форму та попри небезпеку виходив на вулиці, аби охтирчани знали, що українці – нація непереможних, незламних та нескорених.

У річницю з дня визволення міста від ворожої навали старший оперуповноважений сектору кримінальної поліції Охтирського районного відділу поліції Станіслав Брюхов отримав з рук Верховного Головнокомандуючого медаль «Захиснику вітчизни».

Національна поліція України