«Кошти з податків ПДФО військових підуть на оборону, а громадам частково компенсують ці втрати бюджету» – Тарас Савченко

Військовий ПДФО планують віддавати на потреби Держспецзв’язку та Мінстратегпрому. За словами першого заступника голови Сумської ОВА Тараса Савченка, цей ресурс піде виключно на розвиток вітчизняного озброєння.

«Ми не можемо постійно залежати від міжнародних партнерів в усьому, що стосується оборони. Для цього Мінстратегпром розвиває програму по вітчизняному озброєнню. Одна половина військового ПДФО піде саме на ці цілі. Інша половина, що стосується Держспецзв’язку,  піде на закупівлю дронів, їхній ремонт, налагодження виробництва».

Як зазначив Тарас Савченко, громади зможуть отримати компенсацію за вилучення ПДФО з місцевого бюджету.

«33 млрд гривень в проєкті бюджету – додаткова дотація. Тобто третина коштів від ПДФО повернеться в громади. Ми ще не бачили формули, як саме цей механізм працюватиме, але попередньо зрозуміло, що громади будуть вирівнюватись до 2021 року, коли не було наддоходів від ПДФО. Якщо цей принцип реалізують, то вийде, що надприбутки з громад, так званих тилових областей які менше постраждали, вони дійсно будуть мобілізовані в центральний бюджет. А там, де економічна активність впала, як у наших прикордонних громадах, це вирівняють через механізм додаткових дотацій».

Тому в ОВА переконані: в цілому система фінансового забезпечення суттєво не постраждає.

«Повторюсь: коли ці механізми дотацій запрацюють, ми віримо, що ситуація з наповненням бюджетів стабілізується. Всі базові, обов’язкові платежі такі як зарплата, нарахування тощо будуть покриті і буде незначний, але певний ресурс, якими громади зможуть розпоряджатись перш за все для підтримки сил оборони чи вирішення якихось інших екстрених  питань. В мене така внутрішня впевненість є».


Більше про це дивіться вже незабаром на телеканалі СТС у програмі «Експертна думка» з Тетяною Мироненко.