Лазерна корекція зору: дієвий, безпечний і популярний метод

У відділенні мікрохірургії ока Сумської обласної клінічної лікарні успішно проводять лазерну корекцію зору.

Лазерна корекція зору — безболісна і швидка процедура, після якої ваш зір відразу покращиться. Пара хвилин делікатного впливу ексимерного лазера — менше, ніж звучить улюблена пісня, — і світ заграє новими кольорами.
Метод дієвий, безпечний і надзвичайно популярний. Американське аерокосмічне агентство NASA рекомендує цю процедуру своїм астронавтам.
У ряді європейських країн, в Америці і Японії лазерну корекцію зору прирівняли мало не до повсякденної косметичної процедури. Яку можна пройти в торговому центрі.
Що цікаво, ціна такої корекції в згаданих країнах значно відрізняється від українських цін — у нас відчутно дешевше.
Мільйони людей по всьому світу (в тому числі безліч знаменитостей) поліпшили якість життя, вдавшись до лазерної корекції зору.

Катаракта
Хірургія – єдиний ефективний метод лікування катаракти. Катаракта – це повне помутніння чи часткова втрата прозорості кришталика, що спричиняється різними факторами: вік, спадковість, травма, системні захворювання та інше. Катаракта звичайно проявляється зниженням гостроти зору, розмиттям предметів в умовах недостатнього освітлення (сутінки, ніч), появою засвітів.
Завдяки сучасним методам хірургії катаракти та появі м’яких (гнучких) штучних кришталиків, такі втручання є малоінвазивними, а післяопераційна реабілітація є дуже швидкою. Сьогодні людині, що має катаракту, не потрібно страждати від поганого зору та чекати «дозрівання» катаракти, що може тривати багато років. Загальновідомо, що якість та безпека оперативних втручань з приводу катаракти є настільки високою, що таке втручання можна пропонувати людям, котрі не хочуть носити окуляри чи контактні лінзи, навіть з повністю прозорим кришталиком.
Хірургічні техніки
Хірургія катаракти включає в себе видалення мутного кришталика з використанням ультразвуку через мікропроколи (від 1,8 до 2,5 мм), що не вимагають швів та заміну видаленного на штучний кришталик чи Преміум ІОЛ (торичну лінзу для корекції астигматизму, мультифокальну чи трифокальну для зменшення залежності від окулярів при читанні).
Мультифокальні та трифокальні штучні кришталики розроблені так, що б отримувати чітке зображення вдаль, середні відстані та зблизька, що в 80% випадків дозволяє повністю обходитися без окулярів. Для правильного розрахунку оптичної сили кришталика необхідне попереднє обстеження з використанням високоточного офтальмологічного обладнання.

Глаукома
Глаукома – це захворювання ока, при якому пошкоджується зоровий нерв із поступовим звуженням поля зору та зменшенням гостроти зору та призводить до повної сліпоти без відповідного лікування. Найчастіше глаукома пов’язана з підвищенням внутрішньоочного тиску. До того ж, на даний час, це єдиний фактор на який ми можемо впливати в лікуванні глаукоми. Дане захворювання займає 2 місце серед причин незворотної сліпоти в світі.
Сучасне лікування глаукоми полягає в нормалізації внутрішньоочного тиску для збереження зорового нерву. На жаль, не існує методів, щоб дозволяли відновити пошкоджені глаукомою нервові клітини, тому основною метою лікування є сповільнення прогресування захворювання.
Лікування
Найчастіше пацієнти з глаукомою отримують спеціально підібрані для них краплі, що знижують внутрішньоочний тиск. При неефективності такого лікування, чи неможливості його застосування (тремор рук, контрактури пальців, низький зір, погана пам’ять і т.д.) використовують лазерне чи хірургічне лікування глаукоми.
Селективна лазерна хірургія глаукоми – це швидкий, безболісний метод лікування глаукоми, що дозволяє знизити внутрішньоочний тиск за допомогою спеціальних лазерів. Недоліком є нетривалий ефект (до 2 років), що вимагає повторних лазерних процедур.

Хірургічне лікування глаукоми. Лікування направлене на формування спеціального „мікро віконечка” в оці для полегшення відтоку внутрішньоочної рідини. З розвитком малоінвазивних дренажних шунтів (EX-PRESS, CyPass) кількість ускладнень після хірургічного лікування значно зменшилась, а прогнозованість операції та тривалість ефекту від них збільшилась до 5-10 років. В ряді Європейських країн та США пацієнту відразу пропонують хірургічне лікування глаукоми малоінвазивними методиками, оскільки це дозволяє покращити якість життя пацієнта (бути незалежним від кожноденного закрапування протягом усього життя) та більш ефективно зменшує швидкість прогресування глаукоми.
Рання діагностика глаукоми є критично важливою. Більшість пацієнтів на ранніх стадіях глаукоми не відмічають ніяких симптомів. Коли з’являється звуження поля зору чи випадіння певних його секторів, зміни на очному дні та зоровому нерві вже виражені та незворотні (за даними літератури пошкоджено як мінімум 50% нервових волокон зорового нерву).
Першим діагностичним методом є тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску). Також важливо оцінити стан зорового нерву (офтальмоскопія, поле зору, оптична когерентна томографія). Всі пацієнти лікарні проходять ранній скринінг глаукоми, що дозволяє виявити дане захворювання на початкових стадіях та зберегти зір на тривалий час.