“Любив свою сім’ю, місто, в якому жив, і Україну” – історія героя, який загинув, захищаючи Охтирку

Історію захисника України, який загинув в Охтирці, розповіли у 117-й бригаді.

Анатолій Свиридюк народився 28 квітня 1978 року на Житомирщині, в м. Олевськ, у родині робітників.

У 1996 році призвався до лав ЗСУ. Вже наступного року у складі Миротворчих Сил ООН поїхав до Республіки Югославія. у 1998 році повернувся до України, почав працювати на заводі «Нафтопроммаш» в Охтирці.

Одружився, і вже у 2000 році молоде подружжя стає батьками, в них народжується син Павло. Але завод, на якому працював Анатолій, закривають, і він їде на службу у складі Багатонаціональних Миротворчих Сил в Республіці Ірак. Там Анатолій був командиром взводу. За гарну службу мав бойові нагороди та відзнаки. Повернувшись в Україну, навчався в академії і отримав кваліфікацію інженера.

У 2013 році Анатолій та його дружина Аліна стали батьками вдруге, у них народжується донька Анна. Це гарна, дружня родина. Для сина тато був помічником та порадником, а для  доньки – справжнім лицарем. Він просто обожнював свою дружину та дітей і говорив, що любить їх так сильно, що, навіть не роздумуючи, віддав би за них своє життя. Майстерно вмів грати на гітарі та красиво співав. Був завзятим рибалкою, любив відпочинок на природі. Умів товаришувати, був тим другом, який завжди прийде на допомогу в будь-який час.

І коли красива, рідна Охтирка, де жили люди, яких він любив, стала на шляху потворного російського вбивці, Анатолій не зміг цього стерпіти.

24 лютого 2022 року він став з побратимами пліч-о-пліч на захист Охтирки. 7 березня, о 22.00, подзвонивши дружині, сказав, що любить її та дітей, цілує і міцно обіймає, побажав солодких снів, а вже вночі 8 березня старшина Свиридюк Анатолій Валентинович, виконуючи бойове завдання, вірний військовій присязі, загинув в результаті авіаційного бомбардування. Він був гарним, люблячим чоловіком і батьком. Захищаючи своїх рідних і Батьківщину, він віддав найцінніше – своє життя.

Слава Героям, які віддали своє життя за свій народ і землю!