Людмила Бірюкова: “Реформа — це добре, але у нас жахливі дороги, і швидка їде 2 години”

Про переваги та недоліки медичної реформи, про те, чи є зручною нова модель медицини для жителів Сумщини, говорили у програмі “Експертна думка” на телеканалі СТС.

Реформа — це добре, але вона має враховувати потреби усіх українців, переконана Людмила Бірюкова, голова Великописарівської громади:

Я — за реформу, за те, щоб люди отримували якісні послуги на якісному медичному обладнанні. Але у нас сьогодні немає хорошої дороги! У минулому році дороги не ремонтувалися, і станом на сьогодні сума коштів, вкладених у ремонт доріг, поки що дорівнює нулю.

На засіданні підгрупи в Охтирському районі ми слухали керівника екстреної служби. 78 км від крайнього населеного пункту Великописарівської громади до Охтирської лікарні екстрена допомога везе пацієнта дві (!) години! Дороги в жахливому стані, ми їздимо по узбіччях, два мости по маршруту підірвані, після обстрілів, можливо, немає мобільного зв’язку. Чи є у нас можливість довезти людей, серед яких 10 тисяч — населення громади плюс певна кількість наших захисників, до Охтирки?”, – говорить пані Людмила.

Також очільниця громади наводить приклад того, як важливо, щоб необхідну допомогу люди могли отримати прямо на місці:

У вересні у нас прямим влучанням була розбита терапія. З 25 людей, які там перебували, 8 серйозно постраждали. Якби б у той момент наш хірург не надав їм необхідну допомогу, не позашивав рани, ми б не довезли цих людей живими до Охтирки”.

До того ж, додає пані Людмила, проблеми в громадах можуть виникати й при укладанні договорів:

Я розумію, що на сьогоднішній день НСЗУ говорить про те, що так, ви можете укладати договори, якщо ви не увійшли у спроможну мережу, але ж я вивчала умови укладання пакетів, і виявилося, що сьогодні, щоб укласти пакет “Поліклінічний”, треба 8 лікарів, а в мене їх всього 8, і де гарантія того, що завтра, рятуючи свою дитину, лікар не поїде з моєї території?”

Детальніше про це — вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко на телеканалі СТС.