Майстриня з Глухова в`яже шкарпетки та балаклави на фронт

З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну одна глухівчаночка взяла до рук свою зброю – нитки та спиці, аби внести свій вклад у підтримку захисників. Вона в`яже шкарпетки та балаклави. У перспективі планує розширити асортимент власноруч сплетеної продукції, доповнивши ще й митинками. Ця героїня – Наталія Лисненко.

Усе це жінка робить, аби зігріти українських військових, щоби вони не хворіли, адже виконують надважку міссію,  захищаючи нас. Пенсіонерка мріє зігріти якомога більше військових.

Для бійців на фронті будь-яка увага дорога. Зроблені вручну шкарпетки – нагадування, що про них думають, їх пам’ятають.

“Це – як звістка з дому, і водночас зброя для боротьби з ворогом. Коли в’язала їх, вкладала в них душу, крапельку домашнього тепла та впевненість у тому, що все буде добре. Сподіваюся, це буде оберіг для наших захисників. Якщо як мінімум одну ніч людина пробуде у теплі, значить, працювала недаремно. Роблю це ще й для себе. Мені так спокійніше на душі”, – так говорить про свою волонтерську роботу Наталія Олександрівна.

Добродійка каже, в’язанням захопилась давно. Вона забезпечувала теплими светрами, головними уборами, носочками всю сім’ю. У Наталії четверо дітей, багато онуків, яких вона безмежно любить. Зараз вони всі роз`їхалися, отже з часом жінка закинула захоплення. Та у лютому 2022 року все змінилося. Вийшло все випадково: при перегляді фронтових новин жінку до сліз розчулила картина, де військові обороняють рідну землю в мерзлих окопах. От і згадала про свої навички та взялася за справу. Спочатку вдягнула в теплющі шкарпетки всю глухівську тероборону. А потім ще двічі через знайому передавала до Сум партію хендмейду.

Наразі, зауважує пані Наталка, зв’язала більше 30 пар шкарпеток. Робити це може навіть із заплющеними очима, головне, аби нитки були. Жінці ледве вистачає пенсії. Гроші на ліки й оплата комунальних послуг забирають левову частку заощаджень. Однак це не зупиняло Наталію Олександрівну купувати нитки за власні кошти. Пряжа зараз не з дешевих, але небайдужі знайшли вихід. Майстриня розповіла, що сила інтернету по-доброму вражає, адже знайшлися добрі люди, які через заклик в соцмережах приносять нитки прямо додому.

Пані Наталія планує зв’язати велику партію балаклав і шкарпеток різного розміру, аби вони стали в нагоді прийдешніми холодами нашим бійцям. Жінка зізнається, що знаходяться люди, які ставлять під сумнів її роботи, начебто в`яже не вручну, а на машинці, бо не можуть повірити у швидкість виконаних виробів. За день Наталія сплітає стильну і теплу балаклаву, за два – пару шкарпеток. Жінка ретельно підбирає нитки за кольоровою гамою, щоб вийшло не просто тепло, а ще й гарно. У кожну “виворотню та лицьову” Наталія вплетає молитви воїнам.

Жінка щиро радіє, що підтримує захисників, чим може. Наразі її мета – передати велику партію шкарпеток бійцям 16-го батальону.

Тож, добрі справи треба підтримувати. Адже війна триває, і важливо не забувати про тих, хто захищає наш мир та спокій.

“Теперішні події — це для мене дуже болісно, страшно. Я дуже чекаю, щоб це все скоріше закінчилося. І хочу, щоб всі прийшли додому живі-здорові”, — додає Наталія Лисненко.

hlukhiv.info