“Маємо не лише зберегти, а й розвивати лікарні на прикордонні Сумщини” — Анатолій Котляр

Первинну ланку в українській медицині вже реформували, і наразі триває другий етап — кластерізація.

Про це під час проведення круглого столу в рамках програми “Експертна думка” на телеканалі СТС говорив в.о. начальника управління охорони здоров’я Сумської ОВА Анатолій Котляр.

Що таке кластер? Кластер – це об’єднання. Коли вийшла постанова, у нас була створена робоча група. Крім того, долучилась обласна рада, де була створена комісія, куди мене і заступницю голови ОВА залучили і ми брали участь в роботі обласної комісії. І потім було спільне засідання обласної робочої групи, де по кожній лікарні ми надавали пропозиції, ґрунтуючись на пропозиціях власників. Одна із вимог – це протокол узгодження, який підписує голова громади.

По місту Суми це було віддано на розсуд власника. Власник – це Сумська міська рада, яка сама залучала депутатський корпус і громадськість, нам надали пропозиції”, – розповів пан Анатолій.

Посадовець додав, що до процесу були залучені й народні депутати, які говорили, що в місті Суми потрібен лише один кластер.

Він визнає, що питання лікарень на прикордонні є одним з найболючіших для нашої області:

Це питання не враховане у постанові, лише НСЗУ ввела коефіцієнт, але цього замало. Я вважаю, що ці лікарні повинні бути на першому місці, і не лише мають бути збережені, а й повинні розвиватися. Цього, на жаль, немає у постанові. Хоча ми подавали пропозиції неодноразово”.

Ці лікарні мають існувати окремо, з окремим статусом, переконаний Анатолій Котляр. Адже це ті лікарні, які першими зустрічають поранених.

Детальніше про це — вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко на телеканалі СТС.