Медкомісія в Сумському військкоматі: «Лікар напише, що треба»?

Своїм досвідом проходження медичної комісії в місцевому військкоматі у соцмережі поділився сумчанин Олександр Мироненко:

«Повістки в Сумах. Як воно є. Вчора військові з поліцейськими зупиняли авто в Сумах. Я їхав на велосипеді – зупинився, мене попросили показати документ та виписали повістку на наступний день, тобто 1 вересня.

Пішов. Що одразу здивувало – люди просто шалено швидко проходили медичну комісію. Далі повертались назад та отримували інформацію про відбуття у військо наступного тижня. Це стосується як тих, хто служив, так і тих, хто не служив.

Далі зрозумів, чому медкомісію проходили так швидко. Заходиш в кабінет, наприклад, до стоматолога, тебе питають та ставлять – здоровий. Зайшов до хірурга – показав документи та рентген – у мене був внутрішньосуглобовий багатоуламковий перелом, через що рука болить від навантажень та не згинається повністю. Попросив направлення до ортопеда – і тут почалися крики, звинувачення і що зараз тільки інваліди першої групи не йдуть у військо. У підсумку після декількох прохань виписали направлення до ортопеда, але попередили, що там лікар напише, що треба. Дивна система.

Отже – якщо не проявляти наполегливість при наявності справжніх проблем, вас одразу визнають придатним на медкомісії та скоріше за все повідомлять про швидке відбуття у військо.

Повістки, що роздають на вулиці – не для уточнення даних. А для медкомісії та послідуючого призову. Призивають зараз як тих, хто має досвід служби, так і цивільних без досвіду. Їх відправляють в учбові центри.

Мене реально здивувало хамство деяких лікарів та взагалі те, як та медична комісія проходить. Невже не можна організувати все нормально? Я не ховався, прийшов на наступний день після вручення. Але реальність трохи здивувала», – написав автор допису.

ВШ