Микола Торяник: Війна – велика біда для нашого народу, але це не привід на неї все звалювати

Задача влади – вирішувати соціальні питання та, незважаючи на сьогоденні виклики, якісно дбати про розвиток територій,  – розповів під час обговорення «Благоустрій територій Сумщини: чи можна на війну «списати» безлад?»  голова Хотінської громади  Микола Торяник. 

З 14 сіл Хотінської громади, що Сумському районі, 11 – межують з російською федерацію. У деяких селах кордон проходить фактично в городах людей. Через часті обстріли рашистів страждають люди, які не покинули домівки,  і території. Відтак, за словами керівника громади Миколи Торяника, безпека людей та підтримка військових формувань – головні пріоритети, на які наразі спрямовується найбільше коштів. Далі –  забезпечення соціальних гарантій і стандартів життя населення, а також благоустрій територій.

«У цьому році ми  реалізували вже три проєкти. Разом з цим розробили проєкти на школи і лікарні у Кіндратівці, які розбомбили, провели експертизу та шукаємо хто буде будувати – німці чи шведи, бо наразі вже є певні домовленості. Також висадили у парки більше сотні туй», – розповів Микола Торяник.

Він додав, що у планах громади  – добудувати очисні споруди в селищі Хотінь і побудувати мережі водовідведення, каналізаційні системи по всьому населеному пункту.

 «Ми живемо, працюємо. Я намагаюсь донести всім своїм колегам, що війна рано чи пізно закінчиться. Люди залишаться в нашій громаді. І вирішуючи сьогоденні питання, маємо не забувати, що ніхто не забирав у нас можливості робити те, що ми робили до війни», – зазначив голова Хотінської громади.

«Війна – велика біда та велике горе для нашого народу,  для деяких громад навіть більше, ніж ви уявляєте, але це не привід на неї все звалювати. Ми можемо змінити певні пріоритети, але слід нормально працювати. Якщо ми раніше йшли в розвалочку, то тепер просто біжимо і біжимо вперед», – підсумував Микола Торяник.