Минув рік від дня загибелі сумчан – захисників України

Минув рік з дня загибелі сумчан Євгенія Степаненка, Романа Кукленка, Георгія Цедіка, Олександра Бєлявського, Станіслава Костенка, Романа Вигоняйла, які в перші дні вторгнення стали на захист рідної землі.

Євгеній Степаненко народився 11 грудня 1994 року у місті Суми.

На початку повномасштабної війни одразу став на захист України, долучившись до лав Територіальної оборони. Відстежував рух колон російської техніки і передавав українським військовим.

При виконанні бойового завдання 7 березня 2022 року автівка, в якій їхав Євгеній Степаненко та ще троє його побратимів, була розстріляна силами ворожої армії, внаслідок чого він отримав поранення, несумісні з життям. Євгеній помер у віці 27 років. Захисника поховали 9 березня на Алеї Героїв Центрального кладовища міста Суми.

Рішенням Сумської міської ради від 23 лютого 2023 року Євгенію Степаненку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Роман Кукленко народився 13 березня 1995 року.

На початку повномасштабної агресії рф Роман Кукленко вступив в лави Територіальної оборони міста Суми. Відстежував рух колон російської техніки і передавав українським військовим.

При виконанні бойового завдання 7 березня 2022 року, автівка, в якій їхав Роман, була розстріляна силами ворожої армії, внаслідок чого він отримав поранення, несумісні з життям. Боєць тиждень не дожив до свого 27-річчя. Похований 9 березня 2022 року на Алеї Героїв Центрального кладовища міста Суми.

Рішенням Сумської міської ради від 23 лютого 2023 року Роману Кукленку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Георгій Цедік народився 6 вересня 1996 року.

На початку повномасштабної війни одразу став на захист України, долучившись до лав Територіальної оборони міста Суми. Відстежував рух колон російської техніки і передавав українським військовим.

При виконанні бойового завдання 7 березня 2022 року, автівка, в якій їхав Георгій Цедік та ще троє його побратимів, була розстріляна силами ворожої армії, внаслідок чого він отримав поранення, несумісні з життям. Похований 9 березня 2022 року на Алеї Героїв Центрального кладовища міста Суми.

Рішенням Сумської міської ради від 23 лютого 2023 року Георгію Цедіку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Олександр Бєлявський народився 12 вересня 1993 року.

Успішно навчався в Сумській школі №12, потому вступив до СумДПУ ім. А. С. Макаренка на фізико-математичний факультет.

На початку повномасштабного вторгнення рф став до лав добровольців.

При виконанні бойового завдання 7 березня 2022 року, автівка, в якій їхав Олександр та ще троє його побратимів, була розстріляна силами ворожої армії, внаслідок чого він отримав поранення, несумісні з життям. Похований 10 березня 2022 року на Алеї Героїв Центрального кладовища міста Суми.

Рішенням Сумської міської ради від 23 лютого 2023 року Олександру Бєлявському присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Станіслав Костенко народився 19 квітня 1986 року. Закінчив школу №4 в місті Суми. Працював у Сумській службі рятівників-водолазів. Проходив строкову службу у в/ч А7321.

Захоплювався історією рідного краю, брав участь в дослідженні старовинних маєтків та споруд, проводив з дослідницькою групою розкопки прилеглих до них територій. Знахідки віддавав в музеї Сумщини.

На початку повномасштабного вторгнення рф долучився до захисту Сумщини.

Загинув 7 березня 2022 року під час виконання бойового завдання між Боромлею та Тростянцем. Був похований на Алеї Слави Баранівського кладовища.

 

Роман Вигоняйло народився 7 листопада 1976 року.

На війну сумчанин пішов від самого початку вторгнення російських військ, у 2014-му році. Воював у складі механізованої роти 15 батальйону 58-ї бригади.

На початку повномасштабного наступу рф виконував завдання по обороні Чернігова.

Загинув 7 березня 2022 року в селі Іванівка Чернігівської області.
Поховали воїна 10 квітня на Алеї Слави Баранівського кладовища.

Вічна пам‘ять Героям!
Слава захисникам і захисницям України!