“Ми йшли підприємцям на поступки, але не отримали підтримки від держави”, – Расул Галаєв

24 лютого у Сумах не працювало практично нічого: неможливо було ані купити продукти, ані отримати якісь інші послуги. Але вже 25 лютого найсміливіші почали організовувати роботу ринку.

Про це розповів директор Сумського центрального ринку Расул Галаєв під час круглого столу «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни», організованого та проведеного телекомпанією СТС у співпраці з авторитетними експертами.

“Підприємці зі своїх складів діставали овочі, продукти. Так, дійсно, тоді була повна невизначеність з цінами, адже працювали в умовах  дефіциту й повного зупинення транспортної логістики.

Щодня перед відкриттям ринку ми проводили нараду з підприємцями, намагалися втримати ціни, але було всяке. Якось, коли я прийшов і побачив лимони по 250 гривень, то довелося втручатися…”, – згадує пан Расул.

Через війну не вдалося вчасно, у заплановані терміни, завершити реконструкцію ринку. Підприємство втратило темпи розвитку, а також багатьох представників бізнесу, яким через війну довелося виїхати з міста.

Не отримали й підтримки від держави, на яку розраховували:

“Ми йшли підприємцям на поступки: перші місяці взагалі не брали орендної плати, потім – 50-60% від загальної вартості. При цьому ми як бізнес теж розраховували на підтримку від держави у вигляді отримання пільгового періоду з оплати та оренди землі, з податку на нерухомість, але ми цього не отримали.

Тут вже, напевно, питання до адміністрації, чи почули їх у Києві, чи боролися вони за те, щоб підтримати сумський бізнес та підприємців. Якщо ми сьогодні врятуємо одного підприємця, то завтра він залишиться на плаву, буде працювати, і відповідно всі податкові відрахування надходитимуть до бюджету, а місто, громада розвиваються лише за рахунок бюджету”.


Перший випуск проєкту «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни» – в ефірі телеканалу СТС вже цього тижня. Слідкуйте за нашими сторінками в соцмережах! Там – ексклюзивні думки експертів, гострі теми та неочікувані висновки.

Facebook
Telegram
Instagram
YouTube