“Ми навчилися покладатися лише на себе”, – голова Хотінської громади Микола Торяник

Гуманітарна допомога – можливість вижити чи збагатитись? Телеканал СТС провів другий круглий стіл в рамках проекту «Експертна думка». Представники влади і громадськості розповіли про те, як був організований процес доставки гуманітарних вантажів на Сумщину у перші тижні вторгнення, з якими неочікуваними проблемами та викликами довелось стикатись і чому цей процес завершився кримінальними справами.

Про те, як виживала Хотінська громада, під час круглого столу розповів її голова Микола Торяник.

Говорить, що перші 15 днів на владу не покладалися і нічого не чекали:

“Тому що влада не оперативна, вона довго розкачувалась, і на момент, коли вже пішла гуманітарна допомога, то в принципі, на 90% ми вже все самі налагодили.

Ми попривозили, повідкривали хлібозаводи, забезпечили їх борошном, ночами  через зелені коридори привозили дріжджі. Привозили пенсії – по 90 мільйонів в машині возили. Забезпечували всі райони пенсією”.

На той час, як прийшла гуманітарка з області, вона вже в принципі не потрібна була, говорить Микола Торяник, та додає, що було б добре, якби очільників громад про всі ці події попередили заздалегідь та розказали, що і як потрібно робити. На жаль, цього не сталося, і люди опинилися зі своїми проблемами сам-на-сам.

І це навчило покладатися лише на власні сили.

“Повірте мені, хто б не прийшов би зараз на посаду нового голови військової адміністрації – ми на них не надіємося”, – говорить пан Микола.

Питання розподілу гуманітарної допомоги Микола Торяник називає не суто гуманітарним, а ще й політичним:

“Чим далі від початку війни, тим політика почала більше пересилювать. У перші дні гуманітарка потрібна була, щоб людям вижить, сьогодні це почався марафон, хто більше дасть і хто більше прибіжить”.

Більше про це незабаром у новому випуску проєкту “Експертна думка” на телеканалі СТС.