“Ми не могли допустити, щоб тут панував російський агресор”, – доброволець з Сум на псевдо “Агроном”

Військовослужбовець Олександр з позивним “Агроном” — доброволець, який з 26 лютого 2022 року разом зі своїми побратимами став на захист рідної землі. Про те, як захищали Суми на початку повномасштабного вторгнення, про свою мотивацію й досвід боєць розповів у проєкті “Два роки війни. Добровольці Сум” на телеканалі СТС.

Захисник вже два роки вбраний у піксель, але до війни він мав цілком мирну професію, працював завгоспом у школі. Його побратими так само служать з перших днів вторгнення.

Стали на захист країни практично з голими руками. Діставали зброю, де могли. Спочатку у нас був один автомат на 3 людини. Але далі вже запрацював російський “лендліз”. Ми не хотіли, не могли допустити, щоб нашу країну поглинув російський агресор. Ми не хочемо в російське рабство. І це переконання неабияк згуртувало людей”, – розповідає Олександр.

Розповідає про колони ворожої техніки на Косівщині в Сумах:

Вони були розтягнуті майже на 7 км в одну сторону і на 5 у другу. Потім почали роз’їжджатися, і у нас у Косівщині залишився їхній блокпост: САУ і 2 БТР. Один БТР підбили, і вони всі потікали на САУ… Тут їм почали чинити спротив, і більше вони сюди не заходили”.

Коли ж українські Збройні Сили почали звільняти на Київщині маленькі міста – Бучу, Бородянку, і світ побачив, скільки людей загинуло, то з’являлися думки:

А якби ми не вигнали ворога з Сумщини, що б це було тоді у нас?”, – говорить захисник.

Олександр переконаний, що вистояти і тоді, і зараз нам допомагає наша єдність. Говорить, що його родина нікуди не виїжджала, ухваливши рішення бути поруч. Запевняє, що за ці два роки військові отримали величезний досвід, і просто так на Сумщину ворог вже не зайде.

Більше дивіться у першому випуску проєкту “Два роки війни” на телеканалі СТС.

Олена Мовчан,
телекомпанія СТС