“Ми переможемо, бо у нас немає іншого виходу”, – “Анархіст”, командир мобільної вогневої групи ДФТГ №1

Із середини 2022 року росіяни почали атакувати територію України іранськими безпілотниками – “Шахедами”. Вони летять до цілі за чіткими координатами, влучають в неї, вибухають та спричиняють колосальні руйнування й загибель людей.

Сумчанин Денис Мірошниченко з позивним “Анархіст” – мисливець за шахедами. Рік воював у зоні активних бойових дій, отримав мінне поранення, а нині очолює мобільну вогневу групу, що полює за дронами-камікадзе на Сумщині.

До повномасштабного вторгнення Денис був приватним підприємцем, але вже з лютого 2022 року покинув бізнес і пішов воювати.

Ми створили «Добровольчий загін Батька Махна», займались розвідкою, наведенням байрактарів, артилерії. Давали координати, коригуванням займались. Зброя у нас спочатку була тільки своя, мисливська, – у мене була гвинтівка з 2014 року”, – ділиться спогадами захисник.

Задача вогневої групи — забезпечити мирне небо над Сумами, не пропустити “Шахеди”. Група — це командир, що керує пристроєм, людина, що відповідає за роботу прожектора і 2 стрілка з автоматами.

Зброя достатньо серйозна, вона може збивати навіть гвинтокрили. Може працювати по важкій техніці. – з цього кулемета ми можемо вражати БТР і БМП. Прицільна дальність пострілу цього кулемета – до 2 км. А куля летить до 8 км. 14,5 калібр, боєприпаси – бронебійно-запалювальні, конкретно для ураження броньованої техніки”, – розповідає Денис.

Вразити “Шахед” — задача доволі складна, але військові говорять, що у них хороше оснащення: є прожектор з дією до 3 км, прилад нічного бачення, тепловізор тощо.

Антидронова зброя Дениса – трофейна, здобута під час захисту Сум, у лютому – березні 2022 року.

Цей кулемет стояв на москальському БТР, а тепер захищає Суми. Все інше – нічний приціл, прибори нічного бачення, прожектор – це все волонтерська допомога, яку збирали сумчани. І навіть ця машина куплена за волонтерські гроші”, – говорить боєць.

На питання, чи впевнений він у нашій перемозі, захисник відповідає:

Україна переможе. Але дуже великими втратами. Якщо ми переможемо корупцію, то ми переможемо у війні. І чим раніше це буде, тим меншими жертвами це буде супроводжуватись. Ми не можемо не перемогти, у нас немає іншого виходу. Ми воюємо за свою землю, за могили своїх предків, за майбутнє своїх дітей”.

Більше дивіться у першому випуску проєкту “Два роки війни” на телеканалі СТС.

Олена Мовчан,
телекомпанія СТС