Ми хочемо не просто відбудувати, а модернізувати зруйновані росіянами будівлі у Тростянці — Юрій Бова

Про це мер Тростянця Юрій Бова розповів у інтерв’ю кореспонденту АрміяInform.

Він зазначив, що під час окупації у Тростянці було зруйновано близько 1200 об’єктів інфраструктури, тисячі житлових будинків і пошкоджено понад 200 різних соціальних об’єктів, йдеться про школи, лікарні, дитсадки та інші. Наразі у місті відбудовано більше половини пошкоджених об’єктів, але багато роботи іще попереду.

” Наразі у Тростянці ми відбудували відсотків 50-60 пошкоджених будівель. Важко говорити, тому що ми ремонтували ті об’єкти, які менш затратні. Вікна вставляли в школах, у лікарнях, робили бомбосховища. Якщо п’ятиповерховий будинок спалений ущент, то ми там ще нічого не робили, лише розчистили й усе. Бо він потребує колосальних фінансових вкладень, це десятки мільйонів гривень, а у нас таких коштів наразі немає”, — сказав Юрій Бова.

Він також зазначив, що, відбудовуючи місто, прагне не просто «залатати дірки», а й перебудувати, модернізувати місто з урахуванням енергозбереження, інклюзивності, тощо. Адже важливо не просто повернути людей додому, а й утримати їх тут, забезпечивши належний рівень життя і комфорту.

“За минулий рік нам вдалося залучити 130 суб’єктів, які з нами працювали на різних напрямках, це були різноманітні донори, співпраця у різних сферах.

Але ще роботи багато. Ми не лише хочемо відбудувати Тростянець. Ми хочемо модернізувати, перебудувати його. Тобто, роблячи ремонт будівлі, враховувати енергозбереження, інклюзивність та інші важливі речі. Якщо в будівлі вчора були дірки від снарядів, то ми хочемо не просто їх залатати, а утеплити, переобладнати весь будинок, а це вже зовсім інший бюджет. Тому ми шукаємо, звісно, таких партнерів, які готові вкладатися в проєкти, що дійсно будуть показувати нову Україну — Україну майбутнього”, — сказав Юрій Бова.

armyinform