Навчальний процес необхідно максимально адаптувати під умови воєнного часу без втрати якості освіти, – Ігор Молоток

Під час робочої наради з міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом обговорювалося питання початку нового навчального року в Україні.
Очевидно, що до 1 вересня модель навчального процесу необхідно максимально адаптувати під умови воєнного часу, забезпечивши умови для здобуття якісної освіти, переконаний народний депутат України Ігор Молоток.
Про це парламентар написав на своїй сторінці у фейсбуці:
“Війна перекреслила наші мирні мрії та плани.
Червень раніше був місяцем випускних вечорів, сьогодні у багатьох випускників навіть немає можливості попрощатися з рідною школою, бо від неї залишились лише руїни.
Подекуди навчальний процес ще триває. Попри сирени та вибухи, діти продовжують здобувати освіту дистанційно.
Не всім і не завжди вдається бути присутніми на віртуальних уроках, адже у багатьох населених пунктах зв’язок нестабільний, або його немає зовсім.
“Як буде далі?” – часто запитують батьки”.
Наразі розглядається можливість відновлення очного навчання там, де дозволятиме безпекова ситуація.
Це стосується не тільки шкіл, а й роботи садочків, говорить нардеп.
Для цього треба «протестувати» навчальні заклади на предмет безпеки. Це і наявність систем оповіщення, укриттів, їх стан, оснащення і т. ін.
Розглядаються варіанти змішаних форм навчання: частина уроків проходитиме дистанційно, частина – в офлайні.
“Питання нагальне і важливе. Я не знаю скільки точно триватиме війна, але розумію, що вона не повинна стати на заваді успішному майбутньому наших дітей. Очевидно, що остаточне рішення з приводу форми навчання буде за батьками.
Які ваші думки з цього приводу? Чи потрібно відновлювати очне навчання? Чи краще залишитись на дистанційному або запровадити змішану форму? На що потрібно звернути увагу, відновлюючи навчальний процес у школах, роботу садочків?
Буду вдячний за зворотній зв’язок”.