“Навіть коли нас орки пограбували, не так боляче було, як оце від своїх…” – фермер з Сумщини 6 років потерпає від злодіїв

На Сумщині фермерське господарство, яке займається вирощуванням кукурудзи, сої, гречки та пшениці, вже 6 років потерпає від дій невідомих осіб. Зловмисники регулярно ріжуть колеса на господарській техніці, не дають зібрати урожай, спалили приміщення ферми, завдавши підприємству збитків на понад мільйон гривень. Керівник агрофірми звертався до поліції, проте, за його словами, безрезультатно.

Юрій Максичко – керівник фермерського господарства у селі Гарбузівка колишнього Лебединського району. Вже кілька років аграрію та його працівникам не дають спокійно працювати на полі і збирати урожай, замість цього – регулярно псують техніку. 

“6 років нам ріжуть шини на комбайні, спалили ферму, вбивають собак сторожових. На сьогодні господарство не може зібрати кукурудзу, в це скрутне становище, послідня піка була позавчора виставлена, ми купили нове колесо,поміняли, сьогодні виїхали – те ж саме”, – розповідає пан Юрій.

Такі спеціальні залізні конструкції – піки – пробивають колеса, і відремонтувати їх неможливо.

За 6 років на підприємстві пана Юрія назбиралась ціла колекція таких елементів. І це лише частина того, що його працівники діставали з-під коліс своєї техніки.

Заміна одного колеса коштує від 85 до 120 тисяч грн, Сума збитків, які підприємству завдали за ці роки, вже перевищує 1 млн грн., говорить аграрій, а почались ці проблеми у 2016 році.

“Колишній сільський голова з групою депутатів почали агітувати проти мене людей, щоб вони договори оренди зі мною не укладали, розказували, що я їх одурю, і коли люди їх не послухали, вони почали займатися цим дійством, щоб мені шкодити”, – переконаний фермер.

Аграрій писав заяви у поліції, звертався до обласної адміністрації, але, говорить, з місця справа так і не зрушила. 

На сьогодні підприємство Юрія орендує землю у понад 200 місцевих жителів. Регулярно сплачує за користування паями кошти у розмірі 12%. Підтверджують це і самі місцеві, кажуть: багато років надають фермеру землю, і завжди знаходили спільну мову.

“В окупацію він нас у біді не кинув, безкоштовний хліб нам завозив… За що йому такі страждання, навіть не знаю, в такі тисячі воно йому влітає”, – говорить Ольга, місцева жителька.

У фермерському господарстві працює більше 20 людей. Через постійні зупинки на ремонт підприємство не може закінчити збір урожаю. А замість того, щоб працювати, комбайнери змушені і вдень, і вночі стояти у полі й охороняти техніку.

“Наше господарство пограбували орки, украли 27 кубів дизпалива, побили техніку, стріляли по людях. Але ми не так боляче все це переносили, як оці ось факти”, – каже Юрій.

Вести бізнес у таких умовах стає дедалі складніше, говорить підприємець: крім своїх звичних втрат,  мусить покривати постійні позапланові збитки, які й так зросли через повномасштабну війну. Тому сподівається, що його справою таки займуться правоохоронні органи.

“Звертаюся я до нового очільника нашої поліції Чижа, значить, якщо реакції не буде, я вимушений буду звернутися зі скаргою про бездіяльність нашої місцевої поліції до міністра внутрішніх справ пана Монастирського”, – говорить фермер.

Більше дивіться у нашому сюжеті.