Названо найкритичніший момент в обороні Києва навесні 2022 року

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України – командувач оборони Києва та оперативного напрямку, Герой України генерал-полковник Олександр Сирський назвав найкритичніший момент операції з оборони Києва, що тривала в період з 24 лютого по 2 квітня минулого року.

Про це повідомляє прес-служба Сухопутних військ ЗСУ.

За словами Сирського, всіх цілей, які ставили під час операції з оборони Києва, було досягнуто. Вже у квітні не залишилося жодного ворожого солдата на території Києва, Київщини та інших областей, за які було відповідальне угруповання, очолюване командувачем.

Сирський назвав найкритичнішими четвертий і п’ятий день повномасштабної агресії, коли противник захопив плацдарм біля Мощуна:

«Там дуже небезпечна ділянка. Найменша відстань безпосередньо до Києва, що забезпечувало прохід аж до площі Шевченка та вхід у місто. Ситуація дійсно ставала критичною. Були вжиті усі заходи, ми майже добу працювали на командно-спостережному пункті батальйону. Були висунуті усі резерви, які ми мали на той час. Ціною неймовірних зусиль ситуацію було переломлено. Обстановка змінилася на нашу користь, і ворог не зміг прорватися»

За його словами, згідно з оцінками американських фахівців доволі високого рівня, ЗСУ не змогли б утримувати Київ більше ніж три-чотири доби.

«Я спілкуюсь і з командувачем Сухопутних військ Сполучених Штатів у Європі генералом Каволі, і з командувачем Сухопутних військ НАТО генералом Клутьє. Вони тоді писали: «Ми молимось за вас, ми пишаємось вами, ми вражені вашою стійкістю і ми віримо у вас». У важкі часи, коли вони це писали, і потім, коли ситуація кардинально змінилася на нашу користь, вони багато що зрозуміли про Україну та український народ», – говорить Олександр Сирський.

На його думку, успіх у Київській стратегічній операції став моментом корінного перелому в російсько-українській війні:

«Саме вона показала, що ми будемо опиратися – і будемо робити це з усією затятістю і майстерністю. Ми розуміємо, що це тільки невеличкий епізод загальної битви за Україну, але це надзвичайно важливий епізод. Зараз у нас є інші завдання на сході, і там доволі непроста ситуація. Але завдяки проведеним заходам на Київщині ми змогли вивільнити частину наших військ і спрямувати їх туди, де важко, поступово звільнити Харківщину, частину Херсонщини, місто Херсон».

На його думку, значною мірою саме завдяки успішній обороні Києва світові лідери «повірили у силу українського народу й могутність українського війська та стали значно активніше допомагати нам озброєнням, військовою технікою, усім необхідним».

«Нас, безумовно, чекають важкі і криваві місяці. Але кожен наступний світанок наближає момент, коли на всій території України, як і в Києві, не залишиться жодного російського солдата – принаймні, живого»