На війні загинули захисники із Глухова Катерина Ющенко та Олександр Жук

Учора, 4 квітня, при виконанні службових обов’язків від авіаційного ракетного удару загинули військовослужбовці одного підрозділу: старший солдат Катерина Ющенко та старший солдат Олександр  Жук.

Вони охороняли наші рубежі на чернігівському напрямку, займаючись радіоелектронною розвідкою і пеленгуванням, повідомляє Глухівська міська рада..

25-річна Катерина Ющенко (23.10.1997- 4.04.2023) родом з Луганщини. До Глухова вона переїхала разом із своїм чоловіком-героєм Сергієм Ющенком після того, як він отримав тяжке поранення у боях. Це була надзвичайно мужня, вмотивована, патріотично налаштована молода жінка. Не терпіла жодних компромісів у ставленні до агресора, завжди говорила, що у нас є тільки один шлях: боротись.

Допомагати українській армії вона почала із самого початку війни, ще у 2014 році. Юна дівчина, ще школярка, всіляко підтримувала наших військових. Коли пізніше її коханий отримав важке поранення, вона пройшла з ним всі випробування.
Рідні кажуть, що Катерина з дитинства бачила себе військовою, після школи вона навіть вступила до Академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Ще у 2018 році вона підписала контракт із ЗСУ, бо бачила себе тільки захисницею, воїном.
Після повномасштабного вторгнення із Луганщини до Глухова переїхали її батьки.

39-річний Олександр Жук (30.08.1983-4.04.2023) народився у Глухові, закінчив школу №3, агротехнічний коледж. Після строкової служби в армії 11 років пропрацював у спецпідрозділі «Грифон». У 2016 році підписав контракт із ЗСУ.

Олександр був зразком дисциплінованого, витривалого і надзвичайно відповідального чоловіка. Все життя займався спортом, брав участь у змаганнях із силових видів. На захист України став з абсолютним розумінням того, що агресивні дії країни-сусіда треба стримувати.

Безмежно любив свою 7-річну донечку, разом з дружиною Мариною мріяли про щасливе спокійне життя.
У цю родину горе прийшло вдруге: у січні цього року під Бахмутом загинув рідний брат Марини прикордонник Олександр Нечипоренко.

Церемонія прощання із обома загиблими відбудеться завтра, 6 квітня, у сквері Бортнянського і Березовського у Глухові о 10:00.
Після мітингу їх по черзі відспівають у Миколаївській церкві. Олександра поховають у селі Будищі на Глухівщині, Катерину – на Вознесенському кладовищі у місті.

Вічна пам’ять Героям!