На Лебединщині розбирають завали після авіаударів та планують відновити міст

Громада, яка сильно постраждала від авіаударів у березні, досі не може оговтатися від цих наслідків. Лебедин та околиці не раз відчули на собі страшні прильоти. Ворог руйнував інфраструктуру, цивільний транспорт для пасажирських перевезень, будинки мирних жителів міста.

Про те, яка робота проводиться, і як влада допомагає постраждалим, розповідає голова Сумської ОВА Дмитро Живицький:

“Це одна з громад, де є чимало нарікань від людей щодо несвоєчасного надання будматеріалів для відновлення осель: плівки, склопакетів, шиферу чи профнастилу, тощо. Такої проблеми в нашій області не має виникати! Адже усе необхідне є і надається, зазвичай, досить швидко й безкоштовно. Про це вже потурбувалася держава.
Збирає дані і формує потребу у матеріалах місцева влада. Далі – передає необхідний запит до керівництва району і області. Ми, у свою чергу, максимально швидко надаємо усю необхідну допомогу.
Місцевій владі варто бути більш уважними до нагальних проблем мешканців своєї громади.
А людям, чиє майно постраждало під час війни, необхідно обов’язково це фіксувати також у “Дії”.

Є питання у людей також і щодо отримання гуманітарної допомоги. У громаді багато переселенців, які потребують уваги і турботи. Ми приділимо додаткову увагу щодо контролю за цим питанням. Адже усі необхідні процедури та інструменти для вирішення таких завдань у громад є.

Чимало роботи у Лебедині робиться волонтерами: люди допомагають один одному розбирати завали, не раз тут працював і “Добробат”: разом з ДСНС зробили вже більшу частину необхідної роботи. Я дякую кожному небайдужому громадянину, кожному волонтеру, який допомагає Сумщині у цій війні.

Ще одне питання, яке хвилює багатьох: міст в Бишкіні. Цього року ми зробимо усе, що потрібно для безпечного проїзду”.