На Охтирщині чоловік знайшов у чагарниках частину боєприпасу від РСЗВ “Ураган”

Вчора до поліції надійшло повідомлення з с. Кириківка про те, що в чагарниках неподалік від населеного пункту чоловік знайшов сріблясту частину від касетного боєприпасу.

На місце події негайно виїхали сапери вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області. Оглянувши знахідку, вибухотехніки з’ясували, що це головна і касетна частини від ракети з РСЗВ «Ураган». Щоправда, порожні, суббоєприпаси з неї розлетілися під час польоту і, очевидно, вибухнули. Спеціалісти вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області вилучили касетну частину та забрали її для утилізації.

«Маса такого реактивного снаряду від РСЗВ «Ураган» складає 270 кг, а бойова частина від нього важить 90 кг. В середині такого снаряду, в залежності від модифікації, може бути і вибухівка, і осколкові бойові елементи, і протитанкові міни чи протипіхотні міни типу ПФМ. Тому у разі виявлення на землі залишків подібних снарядів треба бути надзвичайно обережними, бо неподалік можуть бути й інші «сюрпризи» у вигляді мін чи осколкових бойових елементів, що не спрацювали. У цьому випадку наші сапери оглянули територію навкруги, і на цей раз нічого небезпечного більш не виявили», – коментує т.в.о. начальника вибухотехнічного відділу ГУНП Ігор Черняк.