На прикордонні Сумщини безкоштовно стерилізували домашніх тварин

На півночі Сумщини безкоштовно стерилізували домашніх тварин. Днями ветеринари оперували собак та котів у Ямполі Шосткинського району.

Ямпільчанка Ніна принесла на стерилізацію свою домашню кішку Дусю.

“Ми дуже вдячні лікарям за процедуру, яку вони провели і позбавили нас зайвих клопотів”, — сказала пані Ніна.

Карина привезла свою кішку Бусю села Усок, її тварина вже приводила кошенят.

“Один раз були кошенята, ми їх роздали іншим людям, а тому вирішили зробити, щоб більше не було. Я дуже переживала, але кішка спокійно заснула, і все пройшло добре”, — розповіла пані Карина.

Такої ж думки й пані Ірина. Жінка розповіла, що з року в рік все важче прилаштовувати кошенят у добрі руки, а тому вирішили стерилізувати кішку:

“Треба кожен рік було кудись кошенят прилаштовувати. Дізналися в інтернеті, відразу ж зателефонували. Нам пояснили, що потрібно робити, і коли треба приїжджати”.

Ветеринарний лікар Віталій Бойко впевнений, що стерилізація є гуманним способом регуляції чисельності тварин. Однак, це розуміють не всі власники:

“Зараз дуже актуальна тема стерилізації, бо у нас дуже багато безпритульних тварин. Мруть вони тисячами та стають небезпечними. При цьому коти не безпечніші за собак, бо переносять вірус сказу, який є невиліковним, якщо відразу не ввести вакцину. Від них можуть люди травмуватись і померти”.

За словами лікаря, під час війни кількість безпритульних тварин зросла, а тому їм доводиться працювати у прикордонних містах. У Дружбівській громаді їм довелось оперувати під час ворожого обстрілу.

“Кожного разу, коли ми їздили в Середину-Буду та Дружбу, були обстріли. У Дружбі ми потрапили під масований обстріл міста, аж будинок ходором ходив. На нас люди розраховували, ми зробили все, що мали зробити”, — розповів Віталій Бойко.

Стерилізацію домашніх тварин у прикордонних громадах ветеринари влаштували за фінансової допомоги благодійників.

Суспільне