На Сумщину з інших регіонів та з-за кордону вже повернулось 13 тисяч дітей

Про узгодження спільних дій щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам, ветеранам, проведення евакуаційних заходів говорили на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Сумській обласній військовій адміністрації за участі віцепрем’єр-міністерки України – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира Артюха, народних депутатів, представників обласної ради, ОВА, РВА, міжнародних благодійних організацій, голів територіальних громад, депутатів місцевих рад.
Ірина Верещук звернулася до представників міжнародної спільноти з проханням активізувати підтримку жителів прикордоння, в тому числі ветеранів та членів їх сімей.
«Я розумію, який великий внесок зробила Сумщина, аби Україна встояла на початку повномасштабного вторгнення. Я пам’ятаю ті повідомлення в лютому-березні 2022 року, пам’ятаю ті евакуаційні коридори, які ми робили разом з вами. Усім, хто це робив, низький уклін і величезна вдячність. Бо саме це нас робить нацією, державою», – підкреслила віцепрем’єрка.
Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх зазначив, що у березні-квітні 2022 року з Сумщини в інші регіони України та за кордон виїхало 17 тисяч дітей. На сьогодні вже 13 тисяч повернулися додому.
«Це завдяки тій роботі, яку ми всі спільно робимо. Люди побачили, що Сумщина – в полі зору керівництва держави – Президента та Уряду. Створюються умови, люди відчувають, що їх тут чекають. Якщо говорити про навчання, то у нас 80% шкіл мають захисні споруди», – зазначив очільник області.
Потужною є і міжнародна підтримка, адже за минулий рік 285 млн грн було надано допомоги від різних міжнародних організацій.