На Сумщині безробітних залучають до суспільно корисних робіт

Сумська обласна служба зайнятості повідомляє: з початку дії програми (жовтень минулого року) до суспільно корисних робіт було залучено 27 територіальних громад області і понад 1 тисяча безробітних, з яких 227 долучилися вже в цьому році.

Безробітні були задіяні на будівництві та ремонтно-відновлювальних роботах захисних споруд та споруд спеціального призначення, створенні найпростіших укриттів, облаштуванні підвальних приміщень під укриття, розборі завалів, ремонті приміщень, наданні допомоги населенню, інвалідам, дітям, громадянам похилого віку, вантажно-розвантажувальних роботах, заготівлі дров для опалювального сезону військовим та населенню тощо.

Оплата таких робіт здійснюється в розмірі, що не може бути меншим мінімальної зарплати.

Внаслідок масованих обстрілів критичної інфраструктури по всій Україні виникла гостра нестача електропостачання. Це змусило створити «Пункти незламності» – місце безпеки під час тривалого відключення електроенергії чи тепла. У цих пунктах є доступ до Інтернету, тут можна обігрітися та зарядити гаджети.

У січні поточного року 106 зареєстрованих безробітних активно долучилися до забезпечення безперебійної роботи цих пунктів у Бочечківській, Путивльській, Чупахівській, Лебединській, Тростянецькій, Миколаївській, Роменській, Ямпільській, Шосткинській, Середино-Будській, Глухівській, Березівській, Шалигинській, Свеській громадах.