На Сумщині встановлюють свідків та жертв лінгвоциду

Українці, які стали свідками або жертвами цілеспрямованого нищення української мови – лінгвоциду – звертайтеся із відповідним повідомленням для притягнення винних до відповідальності.

До цього закликає Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Лінгвоцид є складовою політики геноциду проти українців на тимчасово окупованих територіях. Українська мова як важливий чинник національної ідентичності і державотворення є однією з головних цілей росії у війні проти України.

«Мною, як Уповноваженим здійснюється збір, систематизація, фіксація актів лінгвоциду української мови: будь-яких дій окупантів або їх посіпак – колаборантів, спрямованих на дискримінацію чи репресії проти українців за мовною ознакою, примусове витіснення української мови з публічного простору та суспільного вжитку, заміна її російською тощо», – зазначає посадовець.

Для посилення позиції України у міжнародних судах, організації юридичного переслідування злочинців та притягнення їх до відповідальності важливо отримати свідчення від безпосередніх свідків та жертв лінгвоциду, зокрема, на звільнених територіях України.

Тож, якщо громадяни України у Сумській області стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час тимчасової окупації, вони можуть звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови за телефоном: +380635561279 або на електронну пошту: [email protected]

З більш детальною інформацією щодо збору, систематизації та фіксації випадків лінговицду можна дізнатися за посиланням.