На Сумщині досвідчені армійці навчають молодь азам військової справи

На Роменщині військові інструктори підрозділів добровольчих формувань територіальних громад навчали місцеву молодь азам військової справи.

До занять залучили учнів місцевого вищого професійного училища, зокрема, майбутніх слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, мулярів, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварників та кухарів. Молодь вивчала військову справу поруч з армійцями, які вже мають досвід нищення ворогів на Сумщині.

Такий спосіб патріотичного виховання молоді вперше впровадило командуванням оперативно-тактичного угруповання «Суми». Молоді люди тренувалися з бойовою зброєю, проходили обкатку танком, знайомились з будовою кулемета «Утьос», вивчали сучасні засоби зв’язку, супутникові системи Starlink тощо.

“Таке навчання є унікальним. Тут переплітаються потужна матеріально-технічна база, ресурс, досвід наших захисників і головне − бажання наших учнів вивчати військову справу. Наші військовослужбовці добровольчих формувань передають дітям свій безцінний досвід, який вони здобули у протистоянні з російським агресором. Наразі ситуація у країні вимагає, щоб кожен міг стати на захист рідної держави, при цьому бажано мати певний досвід. Тут присутня і певна профорієнтація, адже діти побачили на тренуваннях і зв’язківців, і стрільців, і саперів, і розвідників, і представників ще багатьох військових спеціальностей. На Роменщині ми вперше провели заняття в такому форматі й надалі домовилися з командувачем ОТУ «Суми» генерал-майором Олександром Нестеренком, аби збільшити їх географію на всю Сумщину”, − розповіла директорка Департаменту освіти і науки Сумської обласної військової адміністрації Вікторія Гробова.

Окрім тренувань, юнаки та дівчата спробували й обід, приготовлений армійськими кухарями.

Як зазначають організатори занять, вони планують і надалі навчати молодь основам військової справи, використовуючи найбільш сучасні підходи.

armyinform.com.ua