На Сумщині дітей, які не пройшли повний курс щеплень вакциною КПК, не допускатимуть до занять у школі

Про це повідомив лікар-епідеміолог, завідувач відділу імунопрофілактики Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Михайло Мацюк.

В іншому випадку директори навчальних закладів мають право не допустити дітей до офлайн-навчання.

«Завдяки системі імунізації ми можемо зробити так, щоб люди, по-перше, не хворіли, а по-друге, якщо і хворіли, то в легкій формі. І завдяки цьому, у нас кір буває лише епізодично. Так, цьогоріч в Україні зафіксовано 8 випадків кору. Однак ситуація дуже тривожна через воєнні дії в державі. Велика кількість людей переміщується по всій країні, й ми не встигаємо зробити щеплення всім, кому необхідно. Завдяки загальнонаціональній catch-up-кампанії з вакцинації від кору, краснухи та епідпаротиту ми зможемо максимально знизити ризики захворювання на кір», – говорить він.

На сьогодні вакцина від кору надійшла до громад Сумщини в повному обсязі.

У Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ наголошують: кір, краснуха, епідемічний паротит можуть швидко поширюватися та загрожувати як дорослим, так і дітям. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення.

«Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужуйте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я Сумської області, щоб отримати щеплення безплатно», – йдеться у повідомленні.

trybuna.sumy.ua