На Сумщині залучають безробітних до суспільно корисних робіт оборонного характеру

Згідно з розпорядженням голови обласної військової адміністрації Дмитра Живицького «Про організацію суспільно корисних робіт» від 6 вересня цього року на Сумщині розпочалися такі роботи в умовах війни.

Бочечківська, Дубов’язівська, Кириківська, Березівська сільські, Миколаївська селищна, Кролевецька та Лебединська міські ради найперші визначилися з конкретним видом робіт та приступили до їх виконання.

“Це, здебільшого, роботи, пов’язані з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття, заготівля дров для опалювального сезону військовим та населенню, ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах забезпечення життєдіяльності, розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, ремонт будівель громадян, постраждалих внаслідок бойових дій, упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб, мостових споруд і споруд спеціального призначення, вантажно-розвантажувальні роботи, обслуговування об’єктів соціальної сфери в умовах воєнного стану, надання допомоги тим, хто не може самостійно протидіяти несприятливим факторам військового характеру, ремонт колодязів у місцях відсутності водопроводу, – розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Зауважу: всі роботи по обороноздатності узгоджені з військовим командуванням. Запроваджена трудова повинність покликана створити дієву та результативну систему оборонних рубежів і позицій в межах Сумщини та недопущення подальшого просування військ рашистів територією України.”

Обласна служба зайнятості активно залучає безробітних, які перебувають на відповідному обліку, в установленому законом порядку.

Нагадаємо: завдяки підписаному головою обласної адміністрації розпорядження до служби зайнятості Сумщини надійшли кошти в сумі 7,2 млн. грн. Вони будуть спрямовані на залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Голови районних державних адміністрацій – районних  військових адміністрацій із військовим командуванням та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад нині визначають перелік підприємств-замовників суспільно корисних робіт, що мають оборонний характер, формують групи (бригади, загони) працездатних осіб, які залучаються до таких робіт, їх чисельність та порядок взаємодії, забезпечують прийняття рішень про запровадження трудової повинності, доводять до відома населення через ЗМІ цих рішень.