На Сумщині за бюджетні кошти реалізуються 60 масштабних проєктів з відновлення

Як повідомила під час засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації Марія Зонова, виділено бюджетні кошти на два додаткових проєкти – капітальний ремонт двох закладів у Роменській громаді: Роменської загальноосвітньої школи №5 та Роменської ЦРЛ.

«Наразі в області реалізуються 60 проєктів у рамках відновлення та ліквідації наслідків бойових дій. Наша робоча група досліджує ці проєкти і виїжджає на об’єкти, які реалізуються в громадах за бюджетний кошт, – зазначила Марія Зонова. – Днями ми здійснили робочі поїздки та обстеження об’єктів, що відновлюються в Роменській, Хмелівській та Липоводолинській громадах».

Про стан реалізації проєктів на об’єктах у цих громадах розповів секретар робочої групи з питань протидії корупції Денис Южаков.

Заступниця начальника Сумської ОВА додала, у членів робочої групи виникла низка питань щодо одного з обстежених об’єктів – бомбосховища, яке будується у Роменській громаді на території Роменської ЗОШ №6.

«З’ясувалося, що, крім самої захисної споруди, цей проєкт передбачає роботи з благоустрою, роботи з влаштування двох спортивних дитячих майданчиків. І це збільшує вартість цього проєкту. У нас є сумніви, чи потрібно зараз, в умовах воєнного часу, будувати ці майданчики за державний кошт, – зазначила Марія Зонова. – Крім того, роботи на цьому об’єкті не починалися й освоєння бюджетних коштів – під питанням».

Протокольним дорученням членам робочої групи «Прозорість та підзвітність» було визначено проаналізувати вартість наземного будівництва по цьому проєкту, а також взяти пояснення у керівництва Роменської територіальної громади щодо можливості виконання цього проєкту до кінця року та необхідності будівництва сьогодні дитячих майданчиків.

«Наша робоча група не рекомендує під час війни використовувати державні кошти на дитячі майданчики. Укриття – це необхідність. А все інше, звісно, також потрібне громаді. Але не першочергово. Під час війни кошти використовуємо продумано й прозоро. Тому що кожен із нас знає, що вони зараз потрібніші військовим», – наголосила Марія Зонова.