На Сумщині за колабораціонізм, держзраду, виправдовування агресії РФ винесли 131 вирок

За даними прокуратури Сумщини, з початку повномасштабного вторгнення в області викрито близько 200 прибічників Росії. 

Зокрема, двох мешканців Шостки засуджено до 15 років позбавлення волі за держзраду. За даними правоохоронців, вони співпрацювали зі спецслужбою Росії та інформували про місця дислокації військових підрозділів ЗСУ, кількості їх військової техніки та її переміщення на території Шостки та Шосткинського району. Загалом затримали 25 людей за підозрою у держзраді.

До 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у 2 роки засуджено жінку, яка переслала обвинуваченому в держзраді відео переміщення військової техніки ЗСУ. За словами жінки, вона не знала, як саме чоловік використає цей матеріал.

Крім цього, 22 людини засудили за заперечення збройної агресії РФ та підтримку російської армії. За даними прокуратури, найсуворіше покарання отримав 30-річний чоловік, який під час окупації Боромлі Охтирського району добровільно різав худобу та передавав російським військовим тушки. Його засуджено до 1 року 4 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Серед прибічників РФ найбільше осіб, які під час спілкування з іншими людьми виправдовують або ж визнають правомірною збройну агресію Росії проти України, вихваляють її учасників, а також поширюють у соцмережах відповідні матеріали. За подібними обвинуваченнями з початку війни вже засуджено 100 осіб. Найсуворіше покарання у вигляді 3 років позбавлення волі отримав 26-річний чоловік, який у присутності односельців висловлювався на підтримку збройної агресії. У прокуратурі додали, що він хотів жити в Росії, відтак очікував скорішого “визволення” України російськими військами.

“У зазначеній категорії злочинів переважна більшість обвинувачених  це люди похилого віку. Зазвичай в поле зору правоохоронців вони потрапляють вперше, у суді визнають свою вину, запевняють, що усвідомили свої помилки, просять не карати. Відтак отримують реальне позбавлення волі, однак звільняються від відбування покарання з іспитовим строком. “, – додала речниця Сумської обласної прокуратури Наталя Науменко.

Також 8 вересня обрали запобіжний захід жінці, яка за даними слідства коригувала повітряну атаку РФ по Сумах у ніч на 7 вересня 2023 року. Їй загрожує довічне ув’язнення.

suspilne.media