На Сумщині зникли безвісти 263 військових і 113 цивільних

Невстановленим на даний час залишається місцезнаходження 132 військових та 39 цивільних. Слідчими поліції здійснюється досудове розслідування стосовно 139 чоловік, які наразі перебувають у полоні.

Таку статистику оприлюднив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Напередодні очільник СОВА провів спільну зустріч з родинам безвісти зниклих, полонених і загиблих захисників та радницею і уповноваженою Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альоною Вербицькою.

Під час засідання обговорили проблемні моменти процесу обміну полоненими, розслідування відповідних злочинних дій росіян, аже вороги не дотримуються умов обміну полоненими, часто видаючи цивільних замість військових, тримають їх у нелюдських умовах, порушуючи всі можливі норми моралі і права.

Держава-терорист не виконує жодних зобов’язань у рамках Женевської та Гаазької конвенцій, Римського статуту, Міжнародного гуманітарного права: по півроку і більше рідні не отримують жодної звістки від тих, хто потрапив у полон.

Керівники обласної прокуратури, нацполіції, СБУ, ДБР, які взяли участь у обговоренні, запевнили що родинам зниклих безвісти, полонених, загиблих вся інформація надаватиметься позачергово в повному об’ємі.

У країні працюють над створенням єдиних консультаційних центрів для рідних та близьких захисників, де вони зможуть отримати інформаційну, юридичну, психологічну і інші види підтримки.

Дмитро Живицький повідомив, що доручив керівникам районних військових адміністрацій особисто контролювати всі питання, пов’язані з родинами військовослужбовців.

Що робити рідним військовослужбовця, якщо він зник безвісти або потрапив у полон?

Перше – це подати відповідну заяву до територіального підрозділу Національної поліції України (102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67).

Звернутися до місцевого підрозділу спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері із заявою про розшук військовополоненого.
Звернутися до військової частини, де проходив службу зниклий або полонений.

Якщо військова частина не реагує на звернення щодо пошуку, звільнення з полону військовослужбовців, необхідно звернутися до Міністерства оборони України ([email protected]), на Урядову гарячу лінію 1545 або до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ([email protected]).

Також необхідно надіслати звернення в усі організації та установи які займаються пошуком зниклих безвісті і обміном військовополонених:
▪️Національне інформаційне бюро. Для звернень щодо військовополонених або військових, місцезнаходження яких невідоме, : гаряча лінія цілодобово ‒ 1648; +38 044 287 81 65 (дзвінки з-за кордону); електронна пошта: [email protected]
▪️Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (керівник – Олег Котенко) [email protected], офіс Уповноваженого: колцентр з телефонами: 0800 339247 (з понеділка по п’ятницю з 9:00-18:00). У суботу і неділю кол-центр працює у віддаленому режимі.Інформація приймається у вигляді повідомлень на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм, 044 355 14 75.
▪️Головне управління розвідки Міністерства оборони України, електронна скринька: [email protected], тел.: (044) 428 62 74.
▪️Центральне агентство розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста: телефони: +41 22 730 3600 або +380 800 300 155; електронна пошта: [email protected]
▪️Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: телефони: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01 (цілодобово); електронна пошта: [email protected]
▪️Гаряча лінія Міністерства внутрішніх справ України для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців. Тут можна залишити інформацію про своїх рідних, отримати психологічну допомогу та роз’яснення щодо прав родичів військовослужбовців: телефон: +38 089 420 18 66.

Фахівці радять з першого дня пошуків вести щоденник, у якому записувати інформацію про всі дії, які ви робите у процесі пошуку близької людини: прізвища та контактні дані осіб, з якими здійснювалася комунікація; час та дата телефонних розмов; подання звернень з вказівкою на час, дату та виконавців, відповідальних за їх розгляд; короткий зміст відповідей на такі звернення та тримати зв’язок зі слідчим, який проводить розслідування обставин зникнення військовослужбовця чи потрапляння у полон.

rama.com.ua