На Сумщині провели спортивний кінний захід, щоб підтримати власників коней

У місті Дружба на Шосткинщині відсвяткували День коня. За словами організаторів, спортивний кінний захід провели, аби підтримати власників коней, пише Суспільне.

Напередодні Дня коня, який відзначають 31 серпня, у місті Дружба провели спортивний кінний захід під назвою “Кінний хутір”. Таким чином Фонд історико-культурної спадщини Сіверщини та спортивний клуб “Факел” вирішили підтримати мешканців міста, які досі тримають у своєму господарстві коней, розповів організатор свята Сергій Рубаник.

“Проводимо цей захід вперше як екотабір, бо у цей час не можемо організовувати великих фестивалів. Жодної реклами не давали – знали тільки власники коней і їхні знайомі. Проводимо, щоб привернути увагу до конярства з його великим потенціалом. Зокрема, хочемо розвивати іпотерапію. Бо зараз важкий психологічний стан у багатьох дорослих та дітей, а коні дозволяють впоратись з проблемами”, — говорить Сергій Рубаник.

У програмі свята — виставка коней та показові виступи. Всі бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класі зі стрільби з лука та пофотографуватися у фотозоні.

За словами співорганізатора заходу Олександра Шрамченка, в Дружбі є великий потенціал для розвитку конярства. Однак, кількість коней в господарствах мешканців міста поступово зменшується.

“Десь близько 30 коней є у Дружбі, їх тримають люди, які душею не черствіють. Вони могли б придбати трактор, або мотоблок, поставити їх в сарай і забути про них, але кінь, як наркотик. Якщо з ним зіштовхнувся, то розлюбити його неможливо. У мене сьогодні чотири коні, я сам кошу сіно для них, все роблю винятково сам, навіть не залучаю нікого. Щоправда, придбав мотоблок, але лише для того, щоб косити траву – все інше роблю виключно кіньми”, – розповів співорганізатор свята Олександр Шрамченко.

Дружбівчанин Юрій тримає коней понад 40 років. Чоловік говорить, що має велике господарство, а кінь є його основою.

“Запросили нас на дуже гарний захід, тут можна і себе показати, і коней. У нас зараз як виходить? – всі перейшли на техніку, а тваринництво? Зменшується”, – говорить чоловік.

Тримає коня і дружбівчанин Анатолій. Любов до цих тварин у нього переймає і син Сашко.

“Люблю коней, хоч маю техніку. Жінка говорить – продаймо, але ні. Кінь має бути. І син також помішаний на конях, йому не подобаються ні іграшки, машинки, ні автомати, одних коней давай”, – розповідає чоловік.

Свято влаштували у старому дружбівському парку, який садили ще Терещенки. Керівник Фонду історико-культурної спадщини Сергій Рубаник говорить, що окрім конярства вони хотіли привернути увагу і до цього парку. Чоловік бачить у ньому великий туристичний потенціал.

“Парк занедбаний, але є перлиною, туристичною локацією Сумщини. Хочеться, щоб люди їхали відвідати ці місця. Його візитною карткою може стати іпотерапія та виробництво (зараз модно вживати слово крафтове, а крафт в перекладі – це ремесло). До речі, моє родове ремесло, окрім конярства, це утримання пасіки і виготовлення хмільних напоїв на основі меду”, – розповів організатор свята Сергій Рубаник.

Організатори мріють, що після війни їх захід переросте у фестиваль конярства, який збиратиме багато відвідувачів.