На Сумщині ухилянт отримав 3 роки в’язниці

07 червня 2023 року завершено судовий розгляд кримінального провадження відносно 55-річного жителя міста Тростянець за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України.

Судом установлено, що чоловік перебуває на військовому обліку першого відділу (м. Тростянець) Охтирського районного ТЦК та СП та відповідно до своєї військово-облікової спеціальності підлягає призову на військову службу під час мобілізації. У січні 2023 року йому була вручена повістка для прибуття до збірного пункту першого відділу Охтирського районного ТЦК та СП для відправки у військову частину для несення військової служби по мобілізації. Чоловік був ознайомлений зі змістом повістки, датою та часом збору та розумів про наслідки за ухилення від неявки за повісткою без поважних причин, що полягають у притягненні до кримінальної відповідальності. Однак до пункту збору не прибув та про причини своєї неявки не повідомив, тим самим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Під час судового розгляду тростянчанин у пред’явленому йому обвинуваченні винним себе не визнав. Суду пояснив, що на вказану у повістці дату не з‘явився у зв‘язку із тим, що мав проблеми зі здоров‘ям. Крім того зазначив, що у військовому комісаріаті його не попереджали про кримінальну відповідальність за неявку по повістці.

Суд, дослідивши всю сукупність доказів наданих сторонами кримінального провадження, ухвалив вирок, яким визнав винним місцевого мешканця у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України та призначив йому покарання у виді 3 років позбавлення волі.  Саме таке покарання, суд вважає, буде необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Призначаючи покарання у межах санкції указаної  статті (від 3 до 5 років позбавлення волі) суд урахував поведінку обвинуваченого після вчинення кримінального правопорушення щодо невизнання ним вини, яка спрямована на спотворення фактичних обставин справи для уникнення кримінальної відповідальності за вчинене. Також судом не встановлено обставин, які б пом’якшували чи обтяжували покарання чоловіку.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку

Читайте також: