На Сумщині фонд AVSI збільшив охоплення категорій громадян

З травня в Сумській області розпочав працювати міжнародний італійський благодійний фонд AVSI. Фонд сфокусував свою роботу на допомозі вимушеним переселенцям, які перебралися на Сумщину і потребували допомоги. Проте фактично за три місяці Фонд не тільки збільшив охоплення території Сумщини, а й збільшив перелік категорій громадян, яким передбачається гуманітарна допомога. Наразі гуманітарну допомогу від AVSI отримали більше 38 тисяч сімей, які проживають на Сумщині.

Про це розповідає волонтерка Марина Нагорна.

Першочергово представники AVSI поставили собі за мету – підтримувати продуктовими наборами людей, які переїхали на Сумщину з інших регіонів. Так було розгорнуто роботу в найбільших містах області – Сумах, Охтирці. Конотопі, Ромнах, Недригайлові, Шостці. Проте за ініціативи Марини Нагорної з серпня Фондом було прийнято рішення розпочати забезпечення продуктовими наборами й жителів Сумщини. Враховуючи те, що Сумська область є прикордонною територією України з країною-агресором і досить багато районів Сумщини щодня обстрілюються ворогом, було прийнято рішення розпочати новий етап допомоги саме місцевим жителям. Було визначено до 10 нових ОТГ, де раніше не був представлений фонд AVSI. Переважно це громади, розташовані в прикордонні Шосткинського, Великописарівського, Сумського, Білопільського, Краснопільського та інших районів.

Окрема сфера діяльності фонду AVSI – підтримка освітянської сфери. Так, було організовано англомовний табір для дітей з Сумської області. Також Фондом було виділено від 3 до 5 тисяч доларів на ремонтні роботи для 7 шкіл міста Суми. Дітей соціально вразливих категорій громадян було забезпечено шкільними канцелярськими наборами.

З жовтня фонд AVSI розпочав нову програму по підтримці людей перед стартом нового опалювального сезону.

«В непростий для України та Сумщини час ми відчуваємо підтримку справжніх друзів та партнерів. Коли чуєш вдячні відгуки про діяльність Фонду від сумчан, то це надихає на подальшу роботу та допомогу людям. Разом ми обов’язково все витримаємо і пройдемо непростий період в нашому житті», – зазначила Марина Нагорна.