На Сумщині хочуть збудувати сучасний мікрорайон для евакуйованих мешканців прикордоння

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх обговорив концепт проєкту будівництва мікрорайону для людей, які дадуть згоду на евакуацію з 5-кілометрової прикордонної зони з переможцями та учасниками першого Всеукраїнського студентського конкурсу на кращу пропозицію щодо архітектурно-планувальної організації громадського простору майдану незалежності в місті Суми, повідомила Сумська ОВА.

«Робоча назва проєкту «Вулиця на вулицю». Мета – створити для людей, які будуть евакуйовані з прикордонних громад комфортне середовище для проживання. Йдеться не просто про сучасні будинки, у новому містечку повинна панувати атмосфера їхнього рідного дому, відчуватися історія малої батьківщини», – зазначив очільник Сумщини презентуючи ідею.

Володимир Артюх розповів, що для реалізації пілотного проєкту планується обрати Охтирський район.

«Працюючи над проєктом, розглядайте свою роботу з точки зору майбутнього. Наша спільна мета – створити на Сумщині такі умови для життя, щоби люди хотіли сюди повернутися, щоби молодь хотіла тут жити та працювати”,– підкреслив Володимир Артюх.

 Планується, що проєкт нового мікрорайону буде презентований міжнародним партнерам, які відвідають Сумщину найближчим часом.