На Сумщині 235 дітей втратили батьків через військову агресію росії

За інформацією Сумської обласної прокуратури, на Сумщині 219 дітей втратили одного з батьків, 16 дітей втратили обох батьків через збройну агресію рф.

Цю інформацію підтверджують у Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної військової адміністрації.

Задля забезпечення дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей загиблих Захисників та Захисниць України в закладах освіти безоплатним харчуванням прокурори у серпні спрямували до суду 7 позовів.

У серпні прокурори започаткували практику звернення до судів в інтересах служб у справах дітей до органів освіти про зобов’язання здійснити виплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які закінчили навчальні заклади, одноразової допомоги в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів (15 тисяч гривень кожній особі). Наразі спрямовано 2 позови про зобов’язання здійснити виплати дітям на суму близько 200 тис грн.

Водночас з метою забезпечення захисту прав дітей запроваджено обмін інформацією між Сумською обласною прокуратурою та структурними підрозділами Сумської обласної військової адміністрації щодо стану перебування дітей в закладах цілодобового перебування, пошкоджених об’єктів дитячої інфраструктури та вжиті заходи до їх відновлення тощо.