На Тростянеччині рятують пам’ятку архітектури, пошкоджену ворогом

За ініціативи Сумської обласної військової адміністрації в «Будинку управителя маєтками Л.Є. Кеніга» у Тростянці проводяться протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи.

Враховуючи історичну та культурну цінність пам’ятки архітектури національного значення, Сумська ОВА разом з місцевою владою долучилася до вирішення питання відновлення установи, яку ворог пошкодив під час окупації Тростянця. Після звільнення території області від рашистів був організований розбір завалів. До робіт активно також долучалися добробатівці та волонтери. Паралельно обласною військовою адміністрацією було направлено відповідні пропозиції щодо відновлення до Міністерства культури та інформаційної політики України та донорських фондів.

У ході подальших робіт розроблені та погоджені проектні рішення, отриманий дозвіл на початок виконання протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єкті, визначено проєктну та підрядну організації. Фінансова підтримка проекту здійснюється Фондом охорони культурної спадщини «Culture Emergency Response». Керівником проекту Фонд обрав начальника управління містобудування та архітектури Сумської ОВА, Заслуженого архітектора України Володимира Бикова. Наразі заплановані роботи перебувають на завершальному етапі.

За словами Володимира Бикова, це вже другий досвід співпраці Сумської ОВА із донорами та фондами щодо збереження пам’яток архітектури. Першим об’єктом став краєзнавчий музей в місті Охтирка. В рамках цих проектів обласна військова адміністрація ініціювала відновлення зруйнованих пам’яток нашого краю та надала Міністерству культури та інформаційної політики України розширений перелік пам’яток для отримання донорської допомоги від ЮНЕСКО.